Największe muzeum LEGO jest w Pradze

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 11:00
Czeską stolicę Polacy znają bardzo dobrze, dlatego Ivana Bilkova zachęca by nie tylko zwiedzać, ale i korzystać z aktualnie dziejących się atrakcji.
Audio
  • Muzeum Praskich Legend i Straszydeł - materiał Ani Depczyńska (Czwórka/4 do 4)
  • Ivana Bilkova zaprasza na różne atrakcje w czeskiej Pradze (Czwórka/4 do 4)
  • Muzeum Alchemii - materiał reporterski (Czwórka/4 do 4)
Most Karola w Pradze czeskiej
Most Karola w Pradze czeskiejFoto: Fot. Maros M r a z (Maros)/Wikimedia Commons

Czeska Praga to miejsce, które Polacy chętnie wybierają na krótkie wyjazdy. Jest blisko i bardzo uroczo. Ivana Bilkova z CzechTourism poleca by podczas takich wycieczek zobaczyć co dzieje się w mieście, bo oferta festiwalowa i muzealna jest bardzo bogata.
Oprócz punktów obowiązkowych jak Złota Uliczka czy Most Karola, warto w najbliższym czasie wybrać się na Festiwal Piwa.
- Polacy kochają piwko, a my mamy festiwal piwa, będzie tam około 70 gatunków, od 16 maja do 1 czerwca - mówi gość Czwórki. Później warto wybrać się do Ogrodów Królewskich Zamku Praskiego, gdzie szykuje się kulinarna uczta. Od 24 do 26 maja swoje smakołyki będą serwować tam dziesiątki praskich restauratorów - dodaje.
Nie brakuje też atrakcji kulturalnych. Fani secesyjnych plakatów mają niepowtarzalną okazję zobaczyć dzieła Alfonsa Muchy z kolekcji Ivana Lendla, pod koniec lipca te dzieła wrócą do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka ich właściciel.
Ivana Bilkova kusi turystów też wieloma atrakcjami dla całych rodzin m.in. największym muzeum klocków LEGO, które jak się okazuje jest właśnie w Pradze. Ciekawymi atrakcjami są też Muzeum Granatów (kamieni szlachetnych), Muzeum Miniatur czy Czekolady - posłuchaj załączonej audycji "4 do 4" i wybierz atrakcje dla siebie.

Zapraszamy również do wysłuchania załączonych materiałów reporterskich o Muzeum Praskich Legend i Straszydeł i Muzeum Alchemii.

(pj)

Czytaj także

Wietnam - to nie jest biedny kraj

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 16:00
Podróż po Wietnamie warto zacząć od ciepłej miski zupy pho, na śniadanie. Tomasz Pakuła, podróżnik radzi zwiedzać ten kraj z południa na północ, lub odwrotnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hiszpania - królowa majówki

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 11:00
Zagraniczne wyjazdy na majówkę na stałe wpisały się w kalendarz podróży Polaków. Długi weekend majowy jest bowiem idealną okazją do wypoczynku. W tym roku wykorzystując 3 dni urlopu można odpoczywać aż 10 dni i spędzić je w Hiszpanii albo gdzieś dalej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magia pakistańskich gór

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 11:00
Nie jest łatwo pojechać do Pakistanu na własną rękę. Włodek Kierus od stycznia przygotowuje się do wyprawy na Nanga Parbat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dwie twarze Teheranu

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 10:00
Teheran to miasto wyraźnie podzielone - bogatsza, bardziej liberalna północ obok biedniejszego tradycyjnego południa. W stolicy widać cały Iran.
rozwiń zwiń