Gdańsk Julii Kamińskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 16:34
Aktorka od 5 lat nie mieszka już w Gdańsku. Gdy wraca do rodzinnego miasta stara się odwiedzić plażę, morze i Jaśkową Dolinę.
Audio
  • Julia Kamińska opowiada o "swoim" Gdańsku (4 do 4/Czwórka)
Gdańsk, ulica Jaśkowa Dolina
Gdańsk, ulica Jaśkowa DolinaFoto: źr. Wikipedia/CC/Artur Andrzej

- Gdańsk to moje miasto rodzinne i już trochę odległe, bo od 5 lat mieszkam w Warszawie. Nie wyobrażam sobie bym miała tam wrócić i tam żyć - mówi aktorka w rozmowie z Olgą Mickiewicz. - Lubię jednak tam przyjeżdżać. Mam też swoje miejsca, do których próbuję wracać: morze i plaża. Próbuję trafić tak, żeby nie było zbyt dużo ludzi - przyznaje Julia Kamińska. 
Jako mieszkanka Gdańska wraz z rodziną i przyjaciółmi wyszukiwała miejsca nad morzem, w których nie było dużo turystów, gdzie mogli swobodnie korzystać z morza i plaży.
- Ulubionym moim miejscem w Gdańsku jest Jaśkowa Dolina w Gdańsku Wrzeszczu - jedno z najpiękniejszych miejsc w Trójmieście - są tam pagórki, przepiękne buki, piękne domy, bardzo zadbane. To miejsce wygląda jak z filmu - opowiada aktorka.
Kilka dni temu Julia Kamińska odwiedziła rodzinne strony. Wybrała się na spacer do Orunii, gdzie odkryła klimatyczną kawiarenkę w dawnej kuźni.
Aktorka poleca też by zwiedzać Gdańsk śladami bohaterów literackich, choćby Oskara z "Blaszanego bębenka". Gwarantuje, że taka wycieczka dostarczy nam wspaniałych wrażeń.
(pj)

Czytaj także

Londyn - śladami Harry'ego Pottera

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 16:02
Miejsca, które większość z nas zna z kinowych ekranów, a które istnieją naprawdę, nie tylko w filmach, warto odwiedzić. Jednym z takich miejsc jest Londyn, w którym kręcono filmy o przygodach Harry’ego Pottera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak tanio spędzić tydzień nad Bałtykiem? "To możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:00
Tygodniowy urlop nad polskim morzem nierzadko kosztuje tyle samo, co równie krótki "wypad" do Egiptu. Ceny w nadbałtyckich kurortach bywają tak wygórowane, że bywają już nawet obiektami żartów. Ale dla chcącego nic trudnego - nad Bałtykiem można znaleźć dobre i tanie hotele, bądź pensjonaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najpiękniejsze dworce kolejowe także znajdują się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 12:45
Z założenia powinny być wizytówką miast, jednak w ostatnich latach przeważnie odstraszały. Postanowiliśmy sprawdzić gdzie w Polsce znajdują się najpiękniejsze dworce kolejowe.
rozwiń zwiń