Czwórka "plenairowo" - tak bawiliście się z nami w Sopocie!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 17:00
Lato to w Czwórce czas spotkań ze słuchaczami. Dlatego w najbliższą niedzielę, 27 lipca, nasze mobilne studio przeniesie się na sopocką plażę. Na miejscu nie zabraknie atrakcji, dobrej muzyki i doskonałej zabawy.
Audio
  • Czwórka z Sopocie w ramach akcji "PlenAir - Nadajemy się na lato!" - będzie się działo! (Czwórka/Kontrkultura)
  • Ewa "Malika" Szyc-Juchnowicz, dietetyczka i restauratorka o tym, co warto jeść w wakacje, by było zdrowo i smacznie (Czwórka/PlenAir)
  • Kuchnia molekularna na plaży. Jak przygotować wyśmienite sorbety owocowe - doradzają eksperci Paweł Wątor i Mateusz Trzeciak (Czwórka/PlenAir)
  • Zumba. Dlaczego warto łączyć fitness z tańcem? - opowiada tancerz Bartek (Czwórka/PlenAir)
  • Jak tworzyć cuda na piasku, czyli m.in. budowanie zamków - rozmowa z artystami rzeźbiarzami Markiem Elsnerem i Maciejem Krauze (Czwórka/PlenAir)
  • Maczugi, monocykle i rusałki, czyli cyrkowe aktywności plażowe - rozmowa z Anetą Dembek, artystką cyrkową (Czwórka/PlenAir)
  • Co przedstawia ogromna Czwórkowa rzeźba, stworzona przez artystów Marka i Macieja (Czwórka/PlenAir)
  • Pocztówka dźwiękowa z plaży w Sopocie, czyli fieldrecording - rozmowa z Krzysztofem Topolskim (Czwórka/PlenAir)
  • Plażowe, Czwórkowe murale - mówi Michał Lech z Traffic Desing (Czwórka/PlenAir)
  • Roboty, wycinarki, drukarki, czyli letnia kreatywność w Sopocie - opowiada Mariusz Słowik z organizacji Fablab (Czwórka/PlenAir)
Kamil Jasieński, szefowa kuchni Malika i Ola Jasińska w Sopocie
Kamil Jasieński, szefowa kuchni Malika i Ola Jasińska w SopocieFoto: Czwórka

W ramach wakacyjnego cyklu "PlenAir - Nadajemy się na lato!" już od rana Ola Jasińska i Kamil Jasieński przyglądali się niestandardowym aktywnościom plażowym. W Czwórkowym studiu pojawili się artyści tworzący piaskowe rzeźby, którzy pokaali, jak zrobić nadmorskie dzieło sztuki. Eksperci od latawców przygotujowali minikurs i wyjaśnili, jak się nie zaplątać w linki i utrzymać latawiec w powietrzu, a marynarze zaprezentowali, jak zawiązać węzły. Z szefem kuchni ekipa Programu 4. przyrządziła zaś idealne plażowe danie.

Pamiątkowe
Pamiątkowe zdjęcia z Czwórkowej Fotobudki
/fot. Czwórka

Potem stery przejęła Beata Kwiatkowska, która zaaplikowała słuchaczom solidną dawkę kultury. Dziennikarka wsłuchała się w dźwięki miasta, wykorzystywane przez artystów do tworzenia utworów muzycznych, przeniosła się również do szkoły kuglarstwa, by zdobyć choćby podstawy sztuki cyrkowej. Znawczyni kultury indyjskiej wykonała na naszej antenie tradycyjne tatuaże z henny, a specjaliści od alternatywnych spacerów przygotowali najciekawszą trasę zwiedzania Trójmiasta. Na koniec za pomocą trójwymiarowego graffiti można było wejść w trzeci, a może nawet… czwarty wymiar.

Zobacz także Plenerowa strona Czwórki. Tak się bawiliśmy na plaży w Nieporęcie <<<

W niedzielne popołudnie ze słuchaczami spotkali się Michał Migała i Mariusz Infulecki, którzy tak zapowiadali swój program: Sopot to chyba najbardziej wylansowane miasto nad polskim morzem. Sprawdzimy zatem, co zrobić, żeby jak najlepiej się zaprezentować. Najmodniejsze miejsca, kluby, sporty. Co jeść, pić, gdzie bywać i jak wyglądać, żeby był szał.

i udało się spełnić te obietnice! Do tego panowie zaserwowali słuchaczom wszelkie aktywności plażowe - od siatkówki, przez pływanie, po banany, motorówki i skutery wodne. O wiatr we włosach zadbali zaś żeglarze, a o bezpieczeństwo - ratownicy. Na koniec przyszedł czas na taniec, czyli słoneczną salsę.

Zobacz także Nadajemy się na lato! Czwórka w Olsztynie <<<

Na sopockiej plaży bawiliście się z nami przez całą niedzielę, 27 lipca. Zapraszamy do wysłuchania nagrań prosto znad Bałtyku.


"PlenAir - Nadajemy się na lato!" to wakacyjny cykl wyjazdowych audycji Czwórki. W każdą niedzielę Program 4. odwiedza wybrane miejsca w kraju, popularne wśród młodych ludzi, skąd nadaje interaktywne, zróżnicowane tematycznie audycje. Na słuchaczy i uczestników imprez plenerowych czeka mnóstwo atrakcji, m.in. spotkania z dziennikarzami Czwórki i ich ciekawymi gośćmi, animacje, konkursy i dużo dobrej muzyki.

(kd)

Czytaj także

Człowiek kontra przyroda. Czy Tatry zostaną zamknięte dla turystów?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 16:33
We wtorkowe popołudnie w Czwórce porozmawiamy o przyszłości polskich parków narodowych. Gościem będzie m.in. ekolog Dariusz Szwed.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plenerowe oblicze Czwórki. Spotkaliśmy was w Mikołajkach

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 08:00
W ramach wakacyjnego cyklu audycji "PlenAir" Czwórka przeniosła się do malowniczych Mikołajek. Na słuchaczy i uczestników plenerowej imprezy czekało mnóstwo dobrej zabawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock - "festiwal największych emocji"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 09:00
- 20 lat Przystanku Woodstock pokazuje, jak zmieniały się polska scena muzyczna i polska mentalność - mówi Krzysiek Dobies. - W pierwszej edycji uczestniczyło około 30 tysięcy osób. W 2011 roku, w Kostrzynie, bawiło się 700 tysięcy.
rozwiń zwiń