X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat. Debata w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 15:01
"Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat" - jaki sens ma dziś, w czasach względnego pokoju ten pochodzący z Talmudu napis? O tym dyskutowaliśmy w studiu Czwórki.
Audio
  • Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat. O współczesnych formach niesienia pomocy drugiemu człowiekowi - debata (Stacja Nauka/Czwórka)
Podczas dyskusji w studiu Czwórki
Podczas dyskusji w studiu CzwórkiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Co to dziś znaczy ratować ludzkie życie? Kto z nas współcześnie ratuje innego człowieka? Wolontariusz budujący w dalekiej Azji dom dla bezdomnego, czy ratownik medyczny udzielający pierwszej pomocy, a może dawca organu ratujący życie innemu człowiekowi? Czy Ty, albo ja możemy uratować czyjeś życie? Dlaczego nie wato z tym czekać? Zacznij działać! Już dziś.

Rok 2018 to rok Ireny Sendlerowej. Świat poznał ją, ponieważ uratowała podczas drugiej wojny światowej 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Kogo my dziś możemy uratować? Bo przecież nie ma nic piękniejszego, niż pomoc drugiemu człowiekowi. To ile jesteśmy w stanie dać jest miarą naszego człowieczeństwa. Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat!

irena sendler 1200.jpg
"Efekt Sendlerowej" - reportaż Beaty Kwiatkowskiej

ZOBACZ WIĘCEJ Debaty w Czwórce >>>

***

Nazwa audycji:"Stacja Nauka"

Prowadzący: Patryk Kuniszewicz

Goście: Ariel Szczotok (ratownik medyczny), Kaja Karska (wolontariuszka pracująca na rzecz ubogich w Azji), Jacek Topor (dawca organu), Piotr Stępień (biorca organu), Tomasz Głażewski (koordynator projektu Ambulans z Serca Karetka dla Bezdomnych)

Data emisji: 6.04.2017

Godzina emisji: 12.05 - 13.00

mat. pras./ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powrót z emigracji. I co dalej? Debata w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 10:45
Doświadczenia emigracyjne są w naszym społeczeństwie bardzo powszechne. Jak wynika z badań Work Service opublikowanych w 2017 roku - aż 8 na 10 Polaków doświadczyło emigracji lub mają w swoim otoczeniu kogoś, kto wyjechał w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budżet obywatelski w Polsce. Co zrobiłeś dla swojego miasta?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 16:00
Ławka, ścieżka rowerowa, a może boisko sportowe? Od siedmiu lat, dzięki budżetom partycypacyjnym (obywatelskim) mieszkańcy mogą realnie wpływać na przestrzeń wokół siebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Modelka to zawód marzeń, jeśli twardo stąpa się po ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 15:40
- Modelka czy model to przede wszystkim zawód, który wykonujemy świadomie. Największy sukces w branży modowej odnoszą osoby inteligentne, nauczone pokory i wychowane w etosie pracy - mówi Małgorzata Leitner, założycielka agencji Avant Models. 
rozwiń zwiń