Filip Chajzer, Kabaret OT.TO i szalone lata 90.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 19:30
Nie sposób wyobrazić sobie lat 90. bez gum Turbo, gier telewizyjnych, muzyki disco, kaset video i... kabaretu OT.TO. Członkowie tej grupy odwiedzili Filipa Chajzera.
Audio
  • Członkowie kabaretu OT.TO wraz z Filipem Chajzerem wspominają lata 90. (Piątek, piąteczek, piątunio/Czwórka)
Teleturniej Zgadula, na zdjęciu członkowie Kabaretu OT TO, od lewej: Andrzej Tomanek, Wiesław Tupaczewski, Andrzej Piekarczyk i Ryszard Makowski oraz prowadzący Rudi Schuberth
Teleturniej "Zgadula", na zdjęciu członkowie Kabaretu OT TO, od lewej: Andrzej Tomanek, Wiesław Tupaczewski, Andrzej Piekarczyk i Ryszard Makowski oraz prowadzący Rudi SchuberthFoto: PAP/Jan Bogacz

Jak twierdzą satyrycy, w to, że są znani, uwierzyli dopiero wtedy, gdy w "Familiadzie" padło polecenie "Dokończ słowo kabaret" i 90 procent osób odpowiedziało: "OT.TO".

- Lata 90. były dla nas szalone i bardzo pracowite, rock'n'rollowe wręcz, myśmy grali po 300 koncertów rocznie. Rozpoczęliśmy naszą karierę w 1990 roku, a potem ani się nie obejrzeliśmy, a był już rok 2000 - mówili członkowie OT.TO.

Goście Filipa Chajzera wspominali też, jakimi samochodami jeździli w latach 90. i opowiadali, co się stało z Ryśkiem Makowskim, który odszedł z kabaretu 14 lat temu. Dali się także namówić na zaśpiewanie na żywo kilku swoich piosenek!

Czwórkowi reporterzy wyruszyli też w miasto i zapytali znanych dziennikarzy oraz słuchaczy, z czym kojarzą im się lata 90. Karolina Korwin-Piotrowska wspominała ponadto kultowe polskie filmy i aktorów z tamtych czasów.

***

Tytuł audycji: Piątek, piąteczek, piątunio

Prowadzący: Filip Chajzer

Materiały przygotowali: Klaudia Tyszkiewicz i Maciej Kłobucki

Goście: Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Andrzej Piekarczyk (Kabaret OT.TO)

Data emisji: 2.10.2015

Godzina emisji: 16.00

mg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przepis na wakacyjny hit? Przeboje minionych lat

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 19:00
Zabieramy was w sentymentalną podróż do przeszłości i przypominamy piosenki, które przed kilkoma laty rozbrzmiewały na wakacyjnych dyskotekach od Zakopanego po Sopot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za kulisami koncertów Niecika, Sidneya Polaka i Tego Typa Mesa

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 14:00
Tomasz Niecik przed występem potrzebuje ciszy i skupienia, Ten Typ Mes odcina się od internetu, a Sidney Polak czerpie energię od publiczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Letni Chamski Podryw powraca w wielkim stylu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 13:00
Nasze studio odwiedzą Maciej "Canton" Piotrowski i Dawid "Anton" Antonkiewicz, twórcy satyrycznego składu grającego pop i hip-hop.
rozwiń zwiń