Krzysztof Rutkowski: nie przejmuję się tym, co o mnie piszą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 18:30
Rutkowski przyznaje, że nastał dla niego dobry czas. Zarówno w życiu zawodowym i prywatnym wszystko układa się po jego myśli. I choć pracuje "po 25 godzin na dobę", nie czuje zmęczenia. Rozwiązuje kilka spraw jednocześnie, a jego biuro zaangażowane jest w znacznie więcej przypadków.
Audio
  • Krzysztof Rutkowski o pracy prywatnego detektywa, swoim życiu osobistym i planach zawodowych (Czwórka/Absolutnie niepoważni)
Krzysztof Rutkowski w studiu Czwórki
Krzysztof Rutkowski w studiu CzwórkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ostatnio detektywi z biura Krzysztofa Rutkowskiego pracowali poza granicami kraju, badając sprawę hiszpańskich oszustów, którzy wyłudzali pieniądze od polskich firm masarskich. - Jesteśmy dobrze zorganizowani, mam ludzi, którzy mi pomagają, a to bardzo ważne - przekonuje gość Czwórki. - Osobiście jednak nie mogę pojawiać się wszędzie, w terenie, nie wszystkie spawy mogę firmować "swoją twarzą".

Prywatnie Rutkowski jest dumnym i szczęśliwym ojcem. Stara się być także człowiekiem pozytywnie nastawionym do życia. Przyznał, że na co dzień słucha gównie popu, a także muzyki klasycznej. - Niektóre utwory są wieczne, na zawsze pozostają w pamięci i powodują określone skojarzenia. To swego rodzaju mapa życia, napisana dźwiękiem. W moim przypadku ważne są m.in. utwory grupy Queen - zdradził.

Tym, co piszą o nim media, stara się nie przejmować. - Staram się zachować normalność, bez bufonady. Jest wiele osób, które nie znają mnie i mają bardzo konkretne zdanie, uważając mnie za snoba. Ale to kwestia tego, że nie mają ze mną żadnego bliższego kontaktu - mówi gość "Absolutnie niepoważnych".

Czytaj także: Szpiedzy tacy, jak my. Wszyscy jesteśmy detektywami <<<

Czym zajmuje się dziś najbardziej znane biuro detektywistyczne w Polsce? Czy Rutkowskiemu spodobała się nowa kampania reklamowa Czwórki ? Ile czasu zajmuje mu stylizacja włosów? By dowiedzieć się więcej o pracy i życiu osobistym, a także posłuchać oryginalnego wykonania kultowego już stwierdzenia "A jak!" w wykonaniu Krzysztofa Rutkowskiego - posłuchaj nagrania całej rozmowy z audycji "Absolutnie niepowazni".

(kd, ac)

Czytaj także

Chcesz być jak detektyw Rutkowski? Teraz będzie łatwiej

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 13:00
Właśnie wchodzą w życie zmiany dotyczące sześciu zawodów, m.in. taksówkarzy, pilotów wycieczek i prawników. Osobom, chcącym znaleźć zatrudnienie w tych profesjach, będzie teraz łatwiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabela Kastylijska - kobieta, która zapoczątkowała globalizację

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 12:00
Izabela Kastylijska to panująca w XV w. hiszpańska królowa, o której mało mówi się w polskich szkołach. Zafascynowana była morzem - jak jej się zdawało - pełnym potworów. To dzięki niej Krzysztof Kolumb wypłynął, by dowiedzieć się, co jest po drugiej stronie oceanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmici istnieją? Hermaszewski: każda załoga w kosmosie widzi "coś"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 12:00
W czwartkowym "Poranku OnLine" sprawdzaliśmy, czy rzeczywiście kosmici istnieją, a jeśli tak, to dlaczego upodobali sobie właśnie nasz kraj? Okazuje się, że kontakt z nimi miało już wielu znanych z pierwszych stron gazet Polaków, a także niektórzy słuchacze Czwórki.
rozwiń zwiń