Otylia Jędrzejczak: tęsknię za adrenaliną

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 12:00
- Kiedy na zawodach przyglądam się jak koleżanki i koledzy wskakują do wody, to im trochę zazdroszczę - opowiada najbardziej utytułowana polska pływaczka. - Ale wystarczy, że przypomnę sobie o wielogodzinnych treningach i już mi nie jest żal.
Audio
  • Otylia Jędrzejczak opowiada o "wodowstręcie" i śpiewa z Agnieszką Chylińską (Absolutnie niepoważni/Czwórka)
Otylia Jędrzejczak
Otylia JędrzejczakFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Otylia Jędrzejczak trenowała pływanie przez... ćwierć wieku. - Na początku najbardziej bałam się skoków do głębokiej wody. Że to za wysoko, za daleko, że nie dam rady. Chwilę trwało, aż przełamałam lęk. Potem stało się jasne, że to będzie mój żywioł - wspomina gość czwórki.

Jędrzejczak oprócz sportowych trofeów ma na swoim koncie także tytuł najlepszego sportowca Polski, który otrzymała aż trzy razy. Nam opowiada, jak mało trzeba, żeby zmobilizować się do regularnych ćwiczeń i zdradza, w jaki sposób najszybciej można trafić do jej serca. Śpiewa także w duecie z Agnieszką Chylińską...

***

Tytuł audycji: "Absolutnie niepoważni"

Prowadzą: Janek Kruczkowski

Gość: Otylia Jędrzejczak (pływaczka, mistrzyni olimpijska)

Data emisji: 14.04.2016

Godzina emisji: 9.00

kul/kd


Czytaj także

Rekordzista świata w nurkowaniu: ten sport jest jak nałóg

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 11:30
Nurek Nuno Gomes zszedł w październiku 2014 roku w egipskim Dahab na głębokość 318,25 m i pobił rekord świata, który dotychczas wynosił 308 m. W Czwórce opowiedział o tajnikach swojej niezwykłej pasji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Triathlon - sport, który rozwija całe ciało

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 17:20
W najbliższej audycji porozmawiamy o triathlonie, czyli dyscyplinie, która łączy w sobie pływanie, bieganie i jazdę na rowerze.
rozwiń zwiń