Krzysia Górniak: koncert jazzowy to niewiadoma

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 14:00
- Czasem improwizuję po wpływem chwili i emocji - mówiła w Czwórce gitarzystka jazzowa, kompozytorka, aranżerka, producentka i filozofka, która już 12 stycznia wystąpi w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Audio
  • Co opowiada muzyką Krzysia Górniak? (Absolutnie niepoważni/Czwórka)
Krzysia Górniak
Krzysia GórniakFoto: Zosia Zija/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Koncert w Studiu im. Lutosławskiego promuje wydany w październiku zeszłego roku krążek Krzysi Górniak "Moments" - To jest zapis momentów z ostatniego roku, muzyka ilustracyjna, która ma głębię. Można tu szukać wielu odnośników - przekonywała artystka w rozmowie z gospodarzami audycji "Absolutnie niepoważni".

Krzysia Górniak Bardzo lubię, gdy publiczność jest razem ze mną. Wówczas gra się najlepiej

Krzysia Górniak gra, żeby przekazywać emocje i nie potrzebuje do tego słów. - Słowa są zbyt bezpośrednie. Bez słów emocji jest znacznie więcej, bo każdy słuchacz może dopowiedzieć własną - tłumaczyła jazzmanka i filozofka, która na Uniwersytecie Warszawskim zajmowała się twórczością amerykańskiego kompozytora i myśliciela Johna Cage'a.

A jakie smaczki Krzysia Górniak przygotowała na nadchodzący koncert, dlaczego najbardziej lubi grać w filharmoniach i jak dobrze zna twórczość Nat King Cole'a - tego dowiecie się z nagrania audycji, w której wysłuchaliśmy także dwóch utworów z płyty "Moments".

***

Tytuł audycji: "Absolutnie Niepoważni"

Prowadzą: Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk

Gość: Krzysia Górniak (gitarzystka jazzowa, kompozytorka, aranżerka, producentka i filozofka)

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 9.09

jsz/kul

Czytaj także

Bovska jest jak dobra czarna kawa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 16:14
Jej wydana w marcu tego roku płyta "Kaktus" odnosi ogromny sukces, jednak, jak mówi artystka - istnieje w niej potrzeba wyrzucania z siebie kolejnych piosenek. W "Stacji Kultura" Bovska zdradza plany na najbliższą przyszłość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bajzel: gram no style. To, co mi podpowiada dusza

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 13:08
Najnowszy krążek Piotra Piaseckiego, czyli artysty znanego jako Bajzel, pojawił się w drugiej połowie października. "amOK" jest dla niego swego rodzaju wyzwoleniem. W "Muzycznym Lunchu" zdradza dlaczego oraz skąd wziął pomysł na jego tytuł.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Monika Borzym: chodzi o to, by grać sobą

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 16:57
- We współczesnym świecie zapominamy o instrumentalistach, którzy poświęcają całe swoje życie, żeby znaleźć swój język i wyrazić siebie. Postanowiłam się przeciwko temu zbuntować i nagrałam album "Back To The Garden" - mówi Monika Borzym.
rozwiń zwiń