Artur Andrus: nie jestem człowiekiem "absolutnie niepoważnym"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 14:04
- To jest ze mną kłopot: nawet gdy staram się zrobić coś poważnego, a mi nie wyjdzie, ludzie i tak uważają, że to było tak "absolutnie niepoważnie" zaplanowane - opowiadał znany dziennikarz i prezenter.
Audio
  • Artur Andrus o absurdach codzienności, poczuciu humoru swoim życiu pozaradiowym (Absolutnie niepoważni/Czwórka)
Artur Andrus
Artur Andrus Foto: W. Kusiński/ PR

Roman Rogowiecki Czwórka 1200x660.JPG
Roman Rogowiecki radio zna od podszewki

Jak przyznał w Czwórce, nie ma natury człowieka "szalonego". - Kiedyś w hotelu zjadłem z barku batona. Potem na stacji benzynowej znalazłem takie same batony, tylko dwa razy tańsze, więc odkupiłem i włożyłem do tego barku. Nie przypominam sobie nic bardziej szalonego w moim życiu w ostatnim czasie - wspominał w studiu Czwórki.

Opowiadał także o swoim nietypowym kolekcjonerskim hobby i tropieniu absurdów codzienności. - Samo życie jest dużo zabawniejsze od tego, co można na temat tego życia wymyślić - tłumaczył. Co zbiera Andrus? O tym w nagraniu ze studia Czwórki. W rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem i Jankiem Kruczkowskim dziennikarz wymyślił międzynarodowe święto, opowiadał anegdoty dotyczące teściowych i zagranicznych podróży pod hasłem "mejbi bejbi", a także zmierzył się z "absolutnie niepoważnym" wyzwaniem, związanym z radiowymi jinglami.

Artur Andrus Z reguły mam tak, że różne rzeczy zaczynam, a potem tracę zainteresowanie tematem i już ich nie kończę. Tak było np. ze słownikiem gwary więziennej, który zacząłem pisać

***

Tytuł audycji: Absolutnie niepoważni

Prowadzą: Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk

Gość: Artur Andrus (dziennikarz, autor tekstów i satyryk)

Data emisji: 9.03.2017

Godzina emisji: 9.05

kd/jsz

Janek Kruczkowski, Artur Andrus i Mateusz Tomaszuk
Janek Kruczkowski, Artur Andrus i Mateusz Tomaszuk
Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marzena Rogalska: "Wyprzedaż snów" to książka trochę autobiograficzna

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 11:57
Dziennikarka radiowa i telewizyjna wydała właśnie książkę "Wyprzedaż snów". - Jest w niej muzyka, którą kocham: klasyka, dużo jazzu. Są tam moje pasje malarskie, a główna bohaterka, podobnie jak ja, kocha prace Modiglianiego - mówiła Marzena Rogalska w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cezary Pazura: wolę spotykać ludzi w realu niż w sieci

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 12:01
- Kiedyś u nas na osiedlu był pewien chłopiec, który jako jedyny miał encyklopedię, wielką, z obrazkami. Do niego ustawiały się kolejki, by się czegoś dowiedzieć z tej książki. Dziś jest wygodniej żyć z telefonem, z internetem. Ale dawniej człowiek miał większe marzenia - mówił Cezary Pazura.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Małaszyński: "ścianki" nie leżą w mojej naturze

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 15:54
- Nie bawiły mnie nigdy "eventy". Zawsze interesowało mnie aktorstwo i granie, a nie to, co dzieje się wokół tego zawodu. "Bywanie na salonach" nie mieści się w mojej naturze. Nie musze "bywać", żeby "być" - mówił w Czwórce Paweł Małaszyński, aktor i muzyk.
rozwiń zwiń