Monika Mrozowska i jej "Słodkie i zdrowe" przekąski na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 11:03
- Dzieciństwo kojarzy mi się z kluskami leniwymi z Zakopanego. To był jednocześnie obiad i deser, a ja potrafiłam zjeść kilka porcji! - wspomina aktorka.
Audio
  • Monika Mrozowska opowiada o swojej książce "Słodkie i zdrowe" i wspomina domową kuchnię z czasów swojego dzieciństwa (Dzień Kobiet/Czwórka)
Monika Mrozowska opowiadała w Czwórce o swojej książce Słodkie i zdrowe
Monika Mrozowska opowiadała w Czwórce o swojej książce "Słodkie i zdrowe"Foto: PAP/Stach Leszczyński

Monika Mrozowska opowiadała, jakie potrawy jadało się w jej rodzinnym domu i mówiła o słodyczach, które były wówczas "przekąską od święta". - Nie jadło się ich codziennie. Pojechanie w weekend do cukierni i kupienie lodów w plastikowym opakowaniu było wielkim wydarzeniem - mówiła w Czwórce.

Jej książka "Słodkie i zdrowe" to kopalnia przepisów na słodkości domowej roboty, które - choć tuczą - są absolutnie przepyszne i proste w przygotowaniu. - Starałam się wybrać rzeczy, które można zrobić szybko i bez problemów. Sama żyję w niedoczasie, więc nie mogłabym spędzać całych godzin w kuchni. - mówiła w Czwórce. Mrozowska tłumaczyła także, czemu dziś słodycze stały się już towarem zakazanym i zdradziła swój przepis na chałwę z dwóch składników, a także kilka sekretów ciast, które są jednocześnie słodkie i nietuczące.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Gość: Monika Mrozowska (aktorka, autorka książki "Słodkie i zdrowe")

Data emisji: 18.12.2015

Godzina emisji: 8.00

kd/mg

Czytaj także

Olivier Nasti: kucharz powinien być artystą

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 06:00
Dla kucharza gwiazdka Michelin to jak Oscar dla filmowca. - Ambicja, pracowitość i chęć rozwoju pomogą ci stać się najlepszym szefem kuchni - mówi Oliver Nasti.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Reich i jej "Morderstwo i cała reszta"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 13:50
Dziennikarka kobiecego pisma przeprowadza wywiad z jedną z najbogatszych kobiet w Polsce. Kilka dni później bizneswoman zostaje zamordowana, a redaktorka wszczyna własne śledztwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Futbol i cała reszta", czyli opowieść o pokoleniu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 15:05
"Pierwszy gol w życiu mężczyzny jest tak samo ważny, jak pierwszy pocałunek. No dobra, jest ważniejszy." To cytat z książki Przemysława Rudzkiego "Futbol i cała reszta".
rozwiń zwiń