Marta Żmuda Trzebiatowska: lubię się zmieniać

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 10:56
"Gejsza" to zupełnie nowe wyzwanie w karierze aktorki. - Można i trzeba ryzykować, i to jest fajne w zawodzie aktora. Przełamywanie wizerunku zawsze bardzo mnie kusiło - mówiła Żmuda Trzebiatowska w Czwórce.
Audio
  • Marta Żmuda Trzebiatowska opowiada o swojej roli w filmie "Gejsza", pracy w teatrze i życiu osobistym (Dzień Kobiet/Czwórka)
Marta Żmuda Trzebiatowska w studiu Czwórki z Kasią Dydo i Kariną Terzoni
Marta Żmuda Trzebiatowska w studiu Czwórki z Kasią Dydo i Kariną TerzoniFoto: Czwórka

Obraz Żmudy Trzebiatowskiej jako sympatycznej, grzecznej dziewczynki, występującej w serialach, dzięki "Gejszy" zmienia się. Jej bohaterka prowadzi podwójne życie i w dzień jest stateczną matką 4-letniej dziewczynki, zaś w nocy zamienia się w striptizerkę. - Początkowo czułam lęk, wiedziałam, że ta rola będzie mnie troszkę kosztowała. Ale ja lubię takie "przełamania" wizerunku - dodała.

Marta Żmuda Trzebiatowska opowiadała w Czwórce o tym, jak przygotowała się do roli w "Gejszy", m.in. o swoich treningach pool dance i fizycznej zmianie, którą sama sobie narzuciła. Mówiła także o pracy w teatrze i o swoim życiu prywatnym. Zdradziła, jak lubi spędzać poranki i opowiadała, dlaczego kończąc dzień często wybiera się… na ostatni seans do kina.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Katarzyna Dydo i Karina Terzoni

Gość: Marta Żmuda Trzebiatowska (aktorka)

Data emisji: 22.04.2016

Godzina emisji: 9.00

kd/kul


Czytaj także

Joanna Orleańska o filmie "Zbliżenia": to gra niedopowiedzeń

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 19:00
Na ekrany kin wszedł właśnie film Magdaleny Piekorz pt "Zbliżenia". W główną rolę wcieliła się Joanna Orleańska. - Najtrudniejsze w mojej pracy było poskromienie emocji, bo ten film to zimne kino, niemal skandynawskie - opowiada aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Wichłacz: będę bronić mojej bohaterki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 14:40
Zagrała "Biedronkę" w filmie "Miasto 44", teraz można ją zobaczyć w spektaklu warszawskiego Teatru Polonia "Porozmawiajmy po niemiecku". Akcja sztuki także rozgrywa się w czasach II wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Gorczyca o filmie "Agnieszka": dużo od siebie wymagałam

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 14:57
- Pierwsze dni na niemieckim planie filmowym dużo mnie kosztowały, ale zrobiłam wszystko , by efekt końcowy był dobry - mówi Karolina Gorczyca o tytułowej roli w filmie "Agnieszka".
rozwiń zwiń