Boisz się raka? Idziesz na badania?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 10:55
W Polsce każdego roku 19 tysięcy kobiet słyszy diagnozę raka piersi. Wiele stowarzyszeń i inicjatyw walczy o to, by zapobiegać chorobie, informować, ale nie straszyć.
Audio
  • Elżbieta Koncka ze Stowarzyszenia Motoróżowi i Elżbieta Majewska z Polskich Amazonek -Ruchu Społecznego opowiadają o walce z rakiem, zapobieganiu, profilaktyce, informowaniu (Dzień Kobiet/Czwórka)
Co roku na raka piersi umiera w Polsce ponad 5000 kobiet.
Co roku na raka piersi umiera w Polsce ponad 5000 kobiet. Foto: Glow Images/ East News

Polskie Amazonki - Ruch Społeczny informują, że kluczem do zdrowia są badania profilaktyczne, a jedną z dostępnych metod profilaktyki jest samodzielne badanie piersi, wykonywane raz w miesiącu.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu, bo sport to też zdrowie, na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie odbędzie się próba bicia rekordu w samodzielnym badaniu piersi. - My działamy by kobiety się nie bały, bo samobadanie piersi jest proste, łatwe i szybkie - mówią zgodnie Elżbieta Koncka ze Stowarzyszenia Motoróżowi i Elżbieta Majewska z Polskich Amazonek -Ruchu Społecznego. - Mamy kochać swoje ciało, mamy dbać o zdrowie, mamy przecież rodziny, same jesteśmy piękne, odważne, silne bo kobiety takie są - dodają.

Goście "Dnia Kobiet" opowiadają o szczegółach wydarzeń zaplanowanych na 1 października, mówią też dlaczego warto oddać swoje stare biustonosze.

Październik jest miesiącem walki z rakiem.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Goście: Elżbieta Koncka ze Stowarzyszenia Motoróżowi i Elżbieta Majewska z Polskich Amazonek - Ruchu Społecznego

Data emisji: 30.09.2016

Godzina emisji: 8.15

pj

Czytaj także

Wyprawa bez mężczyzn czyli baby na Babią Górę

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 12:18
Wspólne zdobycie Królowej Beskidów to wyzwanie postawione kobietom z całej Polski przez aktywistki z inicjatywy Dream Team Fabryka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Babcia radzi. Skarby ukryte w pokrzywie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 08:54
Pokrzywa może osiągnąć nawet półtora metra wysokości, jej liście są podłużne i mają ząbkowate brzegi. Wiemy że są parzące, ale mają też mnóstwo witamin i właściwości oczyszczających.
rozwiń zwiń