Oprah Winfrey. Szyja, która kręci głową Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 15:00
Największe gwiazdy zwierzały jej się ze swoich sekretów. Robiły to przez 25 lat w jej programie telewizyjnym. Nic więc dziwnego, że dziś Oprah Winfrey jest jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych Amerykanek.
Audio
  • Oprah Winfrey - szkic do portretu (Dzień Kobiet/Czwórka)
Na koniec kadencji Barack Obama wręczył Prezydenckie Medale Wolności. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in.: Oprah Winfrey, Diana Ross, Robert De Niro i Bruce Springsteen
Na koniec kadencji Barack Obama wręczył Prezydenckie Medale Wolności. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in.: Oprah Winfrey, Diana Ross, Robert De Niro i Bruce SpringsteenFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Czytaj także
martha stewart 1200.jpg
Martha Stewart - wyrocznia amerykańskich gospodyń

- Była pierwszą Afroamerykanką, której zarobki przekroczyły barierę miliarda dolarów i pierwszą Afromarykanką w gronie kobiet, które odcisnęły największe piętno na Ameryce w XX wieku - mówi amerykanista Artur Wróblewski.

W dużej mierze stało się to za sprawą prowadzonego przez nią talk-show, w którym Oprah Winfrey nie tylko odpytywała gości, ale też empatycznie wchodziła w ich role, sytuacje i problemy, a także wywindowała nikomu nieznanego senatora na fotel prezydencki.

W jaki sposób amerykańska gwiazda "namaściła" Baracka Obamę, w którym filmie zaprezentowała swoje najbardziej poruszające oblicze i dlaczego nie odniosła sukcesu w życiu prywatnym - o tym m.in. w materiale Katarzyny Kornet.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Data emisji: 21.04.2017

Godzina emisji: 6.33

kul/jsz

Czytaj także

Żyj nieobojętnie. Bądź jak Erin Brockovich

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 12:30
Dostaje tysiące maili i podobno wszystkie czyta. Była miss Kalifornii ma niewyparzony język, wybuchowy temperament i filmową twarz, która należy do Julii Roberts.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dalida i jej życie "nie do zniesienia..."

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 11:30
- Jako pierwsza kobieta otrzymała złotą płytę i w sumie udalo jej się zgromadzić aż 70 takich krążków. Niestety ani muzyka, ani sława nie przyniosły jej szczęścia i spełnienia - opowiada Iza Wierzbińska z Best Film, dystrybutora filmu biograficznego o Dalidzie.
rozwiń zwiń