Sekrety urody Babuszki. "Banan pod oczy, twarożek na twarz"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 16:00
Po fali zachwytów nad sekratami urody Paryżanek, Koreanek i Japonek przyszła pora, by odkryć tajemnicę piękna Słowianek. - Zaczynamy od przeglądu lodówki i recyclingu tego, co w niej mamy - podpowiada Ewa Krajewska, stylistka mody i historyk sztuki.
Audio
  • Jakie są sekrety urody Słowianek? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Rosjanki i Ukrainki słyną z urody na całym świecie, ale też potrafią ją pielęgnować. Najwyższy czas wrócić więc do korzeni i posłuchać rad babuszki (zdj. ilustracyjne)
Rosjanki i Ukrainki słyną z urody na całym świecie, ale też potrafią ją pielęgnować. Najwyższy czas wrócić więc do korzeni i posłuchać rad babuszki (zdj. ilustracyjne)Foto: Alones/Shutterstock.com

Ewa Krajewska Zachwyciły mnie kostki lodu z cytryną i kwiatami. Zanim zamrozimy wodę, dodajemy do niej skórkę z cytryny i kwiaty. Pojemnik wkładamy do zamrażarki a potem, w upalne dni, lód dodajemy do napojów. To odświeża i nawilża organizm od środka

Autorka "Sekretów urody Babuszki" - Raisa Ruder - ujawnia genialne w swojej prostocie receptury babuszki przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zdradza sposoby na piękną cerę, wyraziste usta czy lśniące włosy, oparte na niedrogich, naturalnych produktach spożywczych, takich jak mleko, miód, drożdże czy truskawki. - To, co jemy, możemy też nakładać na twarz w formie maseczki. To główne przesłanie tego poradnika - przekonuje recenzentka książki i gość Czwórki. - Najszersze zastosowanie mają jajka. Są bazą m.in. dla balsamów do ciała i maski na włosy. Najlepiej zaś nawilża twarożek, bo ma dużo witaminy A i E - dodaje. 

W audycji podpowiadamy, jak bananem walczyć z kurzymi łapkami, wyjaśniamy, dlaczego joga twarzy jest lepsza od skalpela i zdradzamy, co zrobić, kiedy skończy nam się peeling.


Czytaj także
kobieta lustro uroda 1200 kosmetyka łazienka.jpg
Międzywojnie. Rewolucja w branży "beauty"

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni i Katarzyna Kornet

Gość: Agnieszka Rylik (mistrzyni kickboxingu, autorka książki "Nokaut. Historia bokserki")

Data emisji: 26.05.2017

Godzina emisji: 7.17

kul/kd

Czytaj także

Sezonowe warzywa. "Nadchodzi czas pietruszki"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 13:20
- Sezonowe warzywo jest dobre dla zdrowia, dla portfela i dla środowiska. Chciałabym, żeby z dodatku do kotleta awansowało na pełnowartościowe danie - przekonuje Dominika Wójciak, autorka książki "Sezonowe warzywo".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fit Lovers: sześciopak robi się w kuchni, nie na siłowni

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 12:00
- Żeby zmienić życie na lepsze potrzebujesz 52 tygodni - przekonują autorzy bloga "Fit Lovers". - Tylko wtedy można utrwalić dobre nawyki i nie obawiać się efektu jo-jo oraz natychmiastowego powrotu do starych zwyczajów - dodają.    
rozwiń zwiń