X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak czytać etykiety?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 17:19
Czy czytamy etykiety na produktach spożywczych? Jak robić to, by dowiedzieć się, jakie rzeczywiście składniki zawiera produkt, który chcemy kupić?
Zakupy w sklepie
Zakupy w sklepieFoto: Glow Images/East News

Na te i inne pytania odpowiemy w nopwej audycji "Mamy to" już w poniedziałek. Dowiemy się również m.in. co można wyczytać w etykiet, któtymi oatrzone są produkty spożywcze w sklepach, a także jak, na przestrzeni lat, zmieniało się unijne prawo w kwestii oznakowania opakowań.

W drugiej godzinie audycji odpowiemy na pytanie "czy jeż je jabłka", a w cyklu "Savoir vivre językowy" językoznawca Agata Hącia iopowie o modnych ostatnio słowach.

Na pierwszą odsłonę audycji "Mamy to" zapraszamy w poniedziałek, 29 września, od godziny 12.00 do 13.00!

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ubóstwo językowe Polaków. Nasza mowa ojczysta powoli umiera?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 08:00
Znajomość języków obcych to dziś norma. Problem pojawia się jednak, gdy przyjdzie nam mówić po polsku. Okazuje się, że słownik przeciętnego Polaka jest bardzo ubogi, a słów, które znamy, nie zawsze potrafimy właściwie używać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile terabajtów informacji pomieści ludzki mózg?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 13:37
O tym, jak działa mózg każdego z nas i ile informacji tak naprawdę jesteśmy w stanie przyswoić przez całe życie, porozmawiamy w piątkowej audycji "W cztery oczy" w cyklu "Spytaj redaktora".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wysłano pierwszą wiadomość telepatycznie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 08:00
Naukowcom udało się przesłać telepatycznie pierwszą wiadomość. I choć jest to trochę oszukana "telepatia", uczyniono w ten sposób pierwszy krok, by ludzie mogli porozumiewać się bez słów.
rozwiń zwiń