Niechciane prezenty. Co z nimi robić?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2014 17:50
Święta, święta, a po świętach… toniemy w niechcianych prezentach. Nie muszą nam one spędzać snu z powiek, bo możemy je oddać, sprzedać albo wymienić.
Audio
  • Jak się pozbyć niechcianych prezentów? (Czwórka/Mamy to)
Jeśli prezenty kupisz w internecie obdarowany nie będzie mieć problemu z ich zwrotem, zwłaszcza że od 25 grudnia zasady regulujące obrót w e-handlu zmieniły się na korzyść kupujących
Jeśli prezenty kupisz w internecie obdarowany nie będzie mieć problemu z ich zwrotem, zwłaszcza że od 25 grudnia zasady regulujące obrót w e-handlu zmieniły się na korzyść kupującychFoto: Glow Images/East News

- W okresie poświątecznym zwracamy mniej więcej 28 procent odzieży - mówi Mateusz Wójcik. - Jeśli chodzi o elektronikę, to co piąty sprzęt wraca do sprzedawcy.

Nietrafiony prezent można oddać do sklepu, ale z paragonem. Bez dowodu kupna będzie to raczej niemożliwe. Wtedy szczęścia możemy poszukać w internecie i sprzedać go na aukcji. - Musimy jednak pamiętać, że sprzedaż prezentu w ciągu 6 miesięcy od jego otrzymania wiąże się z koniecznością zapłaty podatku dochodowego - tłumaczy radca prawny, Łukasz Brzozowski. - Jeśli chcemy tego uniknąć, gwiazdkowe prezenty sprzedajemy dopiero w lipcu.

Dlatego eksperci radzą, żeby podarunki kupować w internecie. Jeśli bowiem prezenty okażą się nietrafione, będzie mniejszy problem z ich zwrotem. Zwłaszcza, że 25 grudnia weszły w życie nowe przepisy, które nakładają na sprzedających dodatkowe obowiązki, a konsumentom dają większe prawa.

***

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 26.12.2014

Godzina emisji: 12.00

Materiał wyemitowano w audycji "Mamy to"

(kul,tj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Zakupy w sieci - taniej nie znaczy lepiej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 14:30
W grudniu zakupy w sieci to wybawienie. Kupujemy bez kolejek, bez przepychanek, często za bezcen, ale czy na pewno bezpiecznie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak w sklepie. Jakimi jesteśmy konsumentami?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 16:43
Czy dla naszych rodaków ważniejsza jest jakość, czy cena towaru? O tym porozmawiamy w Czwórkowej audycji "Się mówi".
rozwiń zwiń