Dziewczyny potrafią liczyć! Nie tylko na siebie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 13:40
Dziewczynki piszą piękne opowiadania, a chłopcy świetnie liczą? Nic bardziej mylnego! Mamy na to naukowe dowody!
Audio
  • Dziewczyny kontra chłopcy. Czy płeć ma wpływ na predyspozycję do nauki? (Czwórka/Mamy to)
W pierwszych klasach szkoły podstawowej dziewczynki wykazują większy zapał do nauki niż chłopcy. Ale czy to znaczy, że chłopcy są gorszymi uczniami?
W pierwszych klasach szkoły podstawowej dziewczynki wykazują większy zapał do nauki niż chłopcy. Ale czy to znaczy, że chłopcy są gorszymi uczniami?Foto: Glow Images/East News

Dziewczęta osiągają lepsze wyniki w czytaniu, matematyce i naukach ścisłych - twierdzą naukowcy z University of Missouri. Zgadzają się z nimi studentki Politechniki Warszawskiej, twierdząc, że płeć piękna jest bardziej skrupulatna i nie robi wszystkiego na "odwal się".

Efekty badań amerykańskich specjalistów bierze także pod lupę Joanna Roszak, psycholog  z SWPS i przekonuje, że w tej materii nic nie jest czarno-białe, a wszystko zaczyna się... od liczydła w szkole.

***

Przygotował: Kamil Piechowski

Data emisji: 12.03.2015

Godzina emisji: 12.00

Materiał został wyemitowany w "Mamy to".

kul/kd

Czytaj także

Gimbaza czy geniusze? Polscy gimnazjaliści są najmądrzejsi w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 12:00
Wbrew powszechnej opinii polscy gimnazjaliści okazali się być jednymi z najlepszych w przeprowadzanym na całym świecie teście wiedzy 15-latków. Tylko czy to na pewno dowód na to, że polepszyła się jakość naszej edukacji?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stewardessa - odlotowy zawód?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 14:20
Daje szansę podróżowania po świecie, ale też wymaga niezwykłej odpowiedzialności. Podpowiadamy co zrobić, jeśli marzysz o byciu stewardessą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Strefa młodzieży" projekt, który pomaga zdać maturę

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 10:00
"Strefa młodzieży" to ogólnopolski projekt, którego celem między innymi jest przygotowanie licealistów do matury. Ale nie tylko.
rozwiń zwiń