"Strefa młodzieży" projekt, który pomaga zdać maturę

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 10:00
"Strefa młodzieży" to ogólnopolski projekt, którego celem między innymi jest przygotowanie licealistów do matury. Ale nie tylko.
Audio
  • Marek Kozłowski, koordynator projektu "Strefa młodzieży" i Monika Wolińska, trenerka o warsztatach psychologicznych dla maturzystów (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Matura uważana jest za jeden z najważniejszych i najtrudniejszych egzaminów w życiu
Matura uważana jest za jeden z najważniejszych i najtrudniejszych egzaminów w życiuFoto: Glow Images/East News

Egzamin życia, tak często nazywana jest matura. Nie tylko ze względu na konieczność przyswojenia ogromu wiedzy. W ostatniej klasie szkoły średniej podejmowane są kluczowe decyzje, dotyczące tego, co studiować i czym zajmować się w przyszłości.

Z odsieczą zagubionym licealistom wyruszyli psychologowie i studenci SWPS. W ramach projektu "Strefa młodzieży", w całej Polsce, organizują oni warsztaty dedykowane maturzystom. - Prowadzimy zajęcia za autoprezentacji, zarządzania czasem, z tego jak się zmotywować do nauki czy radzić sobie ze stresem - mówił w Czwórce Marek Kozłowski, koordynator projektu.

Studenci warszawskiej SWPS tłumaczą też młodszym kolegom, na czym polega nauka na wyższej uczelni, czym różnią się studia zaoczne od dziennych, licencjat od tytułu magistra. - Często walczymy z mitami, które są przekazane przez rodziców, studentów i nauczycieli - mówiła w audycji "Tryb głośnomówiący" Monika Wolińska, trenerka "Strefy młodzieży", która opisała kilka z nich.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Beata Kwiatkowska, Błażej Hrapkowicz

Gość: Marek Kozłowski (koordynator projektu "Strefy młodzieży") i Monika Wolińska (trenerka)

Data emisji: 09.02.2015

Godzina emisji: 20.00

pkur/kd

Czytaj także

Szkoły prywatne - już nie tylko dla "wybranych"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 18:12
Szkoła niepubliczna jeszcze do niedawna była symbolem luksusu i snobizmu. Co tak naprawdę kryje się za murami takich placówek oświatowych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus+ nagrodą dla pilnych studentów

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 20:00
Stypendium Erasmusa bywa nagrodą za trud włożony w studiowanie, za dobre oceny. Na taki prezent jest jednak łatwo zasłużyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humanistyka kontra nauki ścisłe, kto wygrywa w tym starciu?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 08:00
- Studia humanistyczne są tak samo wartościowe jak techniczne - przekonywała w Czwórce magister historii. Czy tak jest faktycznie?
rozwiń zwiń