Wengroove Hip-Hop Festiwal przeciera szlaki

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 16:30
- To jest oddolna, społeczna inicjatywa, która wzięła się z potrzeby zrobienia czegoś w Węgrowie, czyli w miejscu, w którym żyjemy - opowiadają w "Muzycznym Lunchu" Adrian Majewski i Adam Sołowiński, organizatorzy objętego patronatem Czwórki Wengroove Hip-Hop Festiwal. 
Audio
  • Wengroove Hip-Hop Festiwal. Kto zagra na węgrowskim rynku? (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Marcin Duże Pe Matuszewski
Marcin "Duże Pe" Matuszewski Foto: PAP/Artur Reszko
Posłuchaj też:
koncert elektronika scena swiatła 1200x660.jpg
Nietuzinkowa elektronika na Audioriver w Płocku

Być może są tacy, dla których leżący na Mazowszu Węgrów kojarzy się z nudą i "nic nie dzianiem się". Dla Fundacji Wengroove, organizatora Wengroove Hip-Hop Festiwal, miasto to jest wyzwaniem, przestrzenią do zagospodarowania i wprowadzania innowacji. - Na początku, przy 1. edycji robiliśmy to wydarzenie zupełnie bez doświadczenia. Stopniowo jednak nabywamy go i w ten sposób możemy się realizować, na przykład udzielając wywiadu w Czwórce - żartują Adrian Majewski i Adam Sołowiński.

2. edycja Wengroove Hip-Hop Festiwal odbędzie się 22 lipca, a w rozmowie z Jankiem Kruczkowskim zaproszeni goście zdradzali, kogo usłyszymy tego wieczoru na Rynku Mariackim w Węgrowie. Mówili też, o tym, jak zaangażowany w to wydarzenie jest współpracujący z Czwórką Marcin "Duże Pe" Matuszewski. - Duże Pe wystąpi w roli prowadzącego naszą imprezę oraz pełnił rolę jednego z jurorów w ramach konkursu na support - mówią Adrian Majewski i Adam Sołowiński.

Ile zgłoszeń na konkurs otrzymali, jaki był ich poziom oraz czego zaproszeni goście nauczyli się przy ciężkiej, festiwalowej pracy - tego dowiecie się, słuchając nagrania całej audycji z Czwórki.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Janek Kruczkowski

Goście: Adrian Majewski i Adam Sołowiński (Wengroove Hip-Hop Festiwal)

Data emisji: 3.07.2017

Godzina emisji: 13.11

jsz/kd

Czytaj także

Drewniane Mazowsze. "Obiekty ciągle do odkrycia"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 11:00
- Jestem biologiem i psychologiem, który postanowił zagospodarować czas mieszkańcom Mazowsza oraz wielbicielom architektury - mówi Paweł Mazurkiewicz, autor serwisu "Drewniane Mazowsze".
rozwiń zwiń