Drewniane Mazowsze. "Obiekty ciągle do odkrycia"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 11:00
- Jestem biologiem i psychologiem, który postanowił zagospodarować czas mieszkańcom Mazowsza oraz wielbicielom architektury - mówi Paweł Mazurkiewicz, autor serwisu "Drewniane Mazowsze".
Audio
  • Odkrywamy Mazowsze szlakiem zabytkowych, drewnianych obiektów (Hotspot/Czwórka)
Wieś szlachecka Jaczewo w drugiej połowie XVI wieku leżała w powiecie liwskim ziemi liwskiej województwa mazowieckiego
Wieś szlachecka Jaczewo w drugiej połowie XVI wieku leżała w powiecie liwskim ziemi liwskiej województwa mazowieckiegoFoto: Shutterstock.com/Fotokon

DrewnianeMazowsze.pl to strona o zabytkach drewnianej architektury sakralnej województwa mazowieckiego. Znajdziemy na niej propozycje wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych po tym regionie.- Zależy nam, żeby użytkownicy naszego serwisu trochę pokombinowali i sami wybrali trasy dla siebie. Przecież każdy zwraca uwagę na coś innego i lubi coś innego. Nie chcemy nic narzucać ani nikogo ograniczać - wyjaśnia gość Czwórki.

Paweł Mazurkiewicz W naszym regionie mamy nie tylko obiekty katolickie, ale także prawosławne. Są zbory, niedaleko Kampinosu, oraz kościoły mariawickie

Jednym z punktów na mapie Drewnianego Mazowsza są Warszawice. - W miejscowości nieco oddalonej od głównych szlaków przejazdowych można odwiedzić kościół z 1736 roku, który zachował formę drewnianej mazowieckiej architektury sakralnej XVIII wieku i ma bardzo oryginalną dzwonnicę - opowiada Mazurkiewicz.

W audycji podpowiadamy także, gdzie na Mazowszu znajdziemy najpiękniejszy barokowy dwór, dlaczego warto wybrać się do Ciechanowa i co robić w Wiązownej.

Posłuchaj także Druga godzina audycji "Hotspot", 24 czerwca 2017, godz. 17.05 <<<

Zobacz więcej: Podróże z Czwórką <<<

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Paweł Mazurkiewicz (autor projektu cyfrowo-analogowego "Drewniane Mazowsze")

Data emisji: 24.06.2017

Godzina emisji: 16.14

kul/gs

Czytaj także

Racibórz w magnoliach, z Wiatrakami i lataniemi

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:00
Racibórz to historyczna stolica Górnego Śląska, gdzie zachowało się wiele cennych zabytków. Wśród nich kolumna maryjna i związana z nią legenda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowsze. Serce Polski niejedno ma imię

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 14:00
Tym razem w audycji Mateusza Kulika odwiedziliśmy Mazowsze, a w odkrywaniu najciekawszych szlaków regionu pomagał nam Paweł Cukrowski z Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.
rozwiń zwiń