X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Drewniane Mazowsze. "Obiekty ciągle do odkrycia"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 11:00
- Jestem biologiem i psychologiem, który postanowił zagospodarować czas mieszkańcom Mazowsza oraz wielbicielom architektury - mówi Paweł Mazurkiewicz, autor serwisu "Drewniane Mazowsze".
Audio
  • Odkrywamy Mazowsze szlakiem zabytkowych, drewnianych obiektów (Hotspot/Czwórka)
Wieś szlachecka Jaczewo w drugiej połowie XVI wieku leżała w powiecie liwskim ziemi liwskiej województwa mazowieckiego
Wieś szlachecka Jaczewo w drugiej połowie XVI wieku leżała w powiecie liwskim ziemi liwskiej województwa mazowieckiegoFoto: Shutterstock.com/Fotokon

DrewnianeMazowsze.pl to strona o zabytkach drewnianej architektury sakralnej województwa mazowieckiego. Znajdziemy na niej propozycje wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych po tym regionie.- Zależy nam, żeby użytkownicy naszego serwisu trochę pokombinowali i sami wybrali trasy dla siebie. Przecież każdy zwraca uwagę na coś innego i lubi coś innego. Nie chcemy nic narzucać ani nikogo ograniczać - wyjaśnia gość Czwórki.

Paweł Mazurkiewicz W naszym regionie mamy nie tylko obiekty katolickie, ale także prawosławne. Są zbory, niedaleko Kampinosu, oraz kościoły mariawickie

Jednym z punktów na mapie Drewnianego Mazowsza są Warszawice. - W miejscowości nieco oddalonej od głównych szlaków przejazdowych można odwiedzić kościół z 1736 roku, który zachował formę drewnianej mazowieckiej architektury sakralnej XVIII wieku i ma bardzo oryginalną dzwonnicę - opowiada Mazurkiewicz.

W audycji podpowiadamy także, gdzie na Mazowszu znajdziemy najpiękniejszy barokowy dwór, dlaczego warto wybrać się do Ciechanowa i co robić w Wiązownej.

Posłuchaj także Druga godzina audycji "Hotspot", 24 czerwca 2017, godz. 17.05 <<<

Zobacz więcej: Podróże z Czwórką <<<

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Paweł Mazurkiewicz (autor projektu cyfrowo-analogowego "Drewniane Mazowsze")

Data emisji: 24.06.2017

Godzina emisji: 16.14

kul/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Racibórz w magnoliach, z Wiatrakami i lataniemi

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:00
Racibórz to historyczna stolica Górnego Śląska, gdzie zachowało się wiele cennych zabytków. Wśród nich kolumna maryjna i związana z nią legenda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowsze. Serce Polski niejedno ma imię

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 14:00
Tym razem w audycji Mateusza Kulika odwiedziliśmy Mazowsze, a w odkrywaniu najciekawszych szlaków regionu pomagał nam Paweł Cukrowski z Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.
rozwiń zwiń