Marika Marta Kosakowska: nieprzeciętni to ci, którzy wystają i chce im się bardziej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 15:40
- Wśród zgłoszeń mamy m.in. dziewczynę, która humorem uwielbia rozbrajać bombę napięcia między ludźmi oraz duże grono społeczników - Mariką Martą Kosakowską, jurorką w Plebiscycie Nieprzeciętni 2017.
Audio
  • Marika Marta Kosakowska o nieprzeciętności - nie tylko w muzyce (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Marika Marta Kosakowska
Marika Marta Kosakowska Foto: Czwórka

Czytaj także
vienio 1200.jpg
Vienio: nieprzeciętni wiedzą, że nie warto być xeroboyem

Goszcząca w studiu czwórki artystka przyznaje, że definicji "nieprzeciętny" uczyła się od dziecka. - Zaczęło się od nieprzeciętności mojej mamy. Potem okazało się, że nieprzeciętnych członków rodziny mam więcej. Teraz w moim gronie też nie brakuje takich ludzi. Muzycy, których podziwiam, twórcy teledysków, autorzy płytowych okładek - opowiada Marika Marta Kosakowska.

Nasz gość zdradza także, jakie kryteria wyboru Nieprzeciętnego 2017 są dla niej najważniejsze. - Przyspieszone bicie mojego serca rezerwuję dla tych, którzy zajmują się seniorami. To grupa społeczna, która potrzebuje nie tylko pomocy, ale tez obecności drugiego człowieka - tłumaczy.

Wokalistka i autorka tekstów opowiada także o "Pochwale naiwności", czyli utworze sprzed 10 lat, który w pewnym sensie jest także "pochwałą nieprzeciętności" i tłumaczy dlaczego nie warto "zasypywać śmieciami swojego instynktu".

Tylko do 30 kwietnia czekamy na zgłoszenia do Plebiscytu Nieprzeciętni 2017 >>>

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Marika Marta Kosakowska (wokalistka, autorka tekstów)

Data emisji: 27.04.2017

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Nieprzeciętni słuchacze Czwórki. Antoniusz Dietzius był pierwszy!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 17:00
W 2005 roku został laureatem pierwszej edycji Plebiscytu Nieprzeciętni. - Byłem uczniem liceum w Muszynie i zaraziłem całą moją klasę miłością do teatru muzycznego. Moją kandydaturę zgłosiła koleżanka z ławki, sama zaś nagroda pozwoliła uwierzyć w słuszność moich wyborów - wspomina Antoniusz Dietzius. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vienio: nieprzeciętni wiedzą, że nie warto być xeroboyem

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 14:00
- Mody się zmieniają, a określenie "nieprzeciętny" ciągle znaczy to samo. Jako juror "Nieprzeciętnych" jestem zaszczycony, że będą mógł poznać tyle wyjątkowych osób - mówi Vienio.
rozwiń zwiń