Inspirujący antypodręcznik ekonomii - dla dzieci i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 09:23
- Nie chciałem, żeby ta książka była podręcznikiem - mówi Boguś Janiszewski o swej publikacji "Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią". - Młodzi ludzie dostają w szkole zbyt dużo treści. Ta książka ma inspirować.
Audio
  • Boguś Janiszewski, autor książki "Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią" opowiada o ekonomii i pieniądzach (Na bogato/Czwórka)
Czemu drobniaki są okrągłe, a papierki różnych wielkości?
Czemu "drobniaki" są okrągłe, a "papierki" różnych wielkości?Foto: Depositphotos

- Chciałbym zachęcić dzieci i młodzież, by choć trochę "liznęły" języka ekonomii i zaczęły same poszukiwać - wyjaśnia autor w Czwórce.

W "Ekonomii..." pokazuje, że o tym trudnym temacie można mówić jasno i z poczuciem humoru. Boguś Janiszewski zdradza, że ma krytyczny stosunek do dzisiejszej formy edukacji, skupiającej się na informacji. Pokazuje, że przedsiębiorczość i ekonomia to żywioły, przy których trzeba działać i wchodzić w interakcje, a tego w polskich szkołach brakuje.

Już dziś wiadomo, że dzieci chętnie sięgają po jego publikację opatrzoną rysunkami Maxa Skorwidera, która sprawia, że trudne pojęcia zaczynają być jasne, a hermetyczny język ekonomistów przestaje być czarną magią. Gość Czwórki wyjawia nam też niektóre tajemnice pieniądza - po co monetom "ząbki" i w ilu tirach zmieściły by się wszystkie "drobniaki".
***

Tytuł audycji: Na bogato

Prowadzenie: Aleksandra Jasińska

Goście: Boguś Janiszewski (autor książki "Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią")

Data emisji: 11.04.2016

Godzina emisji: 19.00

pj/kd

Czytaj także

Nazwa własnej firmy zostaje z nami na lata

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 09:00
Założenie firmy z roku na rok staje się coraz prostsze i szybsze. Warto jednak poświęcić trochę czasu, by obmyślić kluczowe sprawy, np. nazwę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciasne, ale własne, czyli Polak na swoim

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 16:00
- Jak dotąd największym zawodowym wyzwaniem było dla mnie urządzenie 30 m2, które mieściły się na dwóch kondygnacjach - opowiada architekt Maciej Bogaczewicz. - Powiększyłem je lustrami i jasnymi ścianami.
rozwiń zwiń