Radosław Gajda i jego architektoniczny vlog

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 15:15
Radosław Gajda nie jest typowym vlogerem, bo jego podstawowe zajęcie to... praca na stanowisku wykładowcy akademickiego. Do założenia kanału na YouTube namówili go studenci.
Audio
  • Radosław Gajda o swoim vlogu "Architecture is a good idea" (Nawiedzeni/Czwórka)
Nowy Jork to jedno z ciekawszych architektonicznie miast - królują w nim modernistyczne wieżowce
Nowy Jork to jedno z ciekawszych architektonicznie miast - królują w nim modernistyczne wieżowceFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Gość Czwórki to autor vloga "Architecture is a good idea". Wyjaśnia tam m.in., skąd się wzięły bloki, jak powstały i dlaczego runęły wieże World Trade Center i jakie tajemnice kryje w sobie Kaplica Sykstyńska.

- Z realu na sali wykładowej przeszedłem do wirtualu. W sumie był to pomysł moich studentów, którzy co jakiś czas pytali, czy moje zajęcia można obejrzeć w internecie. Pomyślałem, że 90-minutowy wykład w sieci to masakra, ale mogę wziąć na warsztat ciekawostki i opowiedzieć o nich tak, by zainteresować nie tylko studentów architektury - mówi wykładowca i vloger.

Gajda zdradza też, który budynek świata jest jego ulubionym i opowiada o pewnym warszawskim wieżowcu, który... wisi na linach niczym podwieszany most!

***

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Radosław Gajda (wykładowca akademicki, autor vloga "Architecture is a good idea"

Data emisji: 8.12.2015

Godzina emisji: 11.10

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Konieczny: architektura oparta jest na logicznej zasadzie działania

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 07:00
- Architektura to wbrew pozorom bardzo logiczna dziedzina - mówi Robert Konieczny, architekt. W Czwórce zdradza, jak rozmawia z inwestorami i klientami, jak przekonuje ich do swoich wizji i koncepcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal FORMA opanuje stołeczne sklepy i dworce

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 14:05
Wystawy na dworcach, projekty witryn sklepowych, spektakl, warsztaty i książka - artyści stworzą prace inspirowane działaniami grafika, fotografa i projektanta Wojciecha Zamecznika.
rozwiń zwiń