X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przywołujemy zimę. Jak? Armatkami śnieżnymi!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 13:00
Do Bożego Narodzenia coraz bliżej, a śniegu jak nie było, tak nie ma. Sposobem na białe Święta mogą być armatki śnieżne wykorzystywane na stokach narciarskich!
Audio
  • Jak działają armatki śnieżne? (Nawiedzeni/Czwórka)
Dzięki armatkom śnieżnym zimowe szaleństwo może trwać nawet wtedy, gdy warunki naturalne nie sprzyjają szusowaniu na nartach
Dzięki armatkom śnieżnym zimowe szaleństwo może trwać nawet wtedy, gdy warunki naturalne nie sprzyjają szusowaniu na nartachFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Lekki mróz, woda, powietrze i prąd - to wystarczy, by człowiek własnymi siłami stworzył najprawdziwszy śnieg. - Zadaniem armatki jest rozpylenie wody, która - opadając - zamarza w naturalny sposób. Robimy więc to samo, co natura robi z chmurami - mówi Marcin Zahorowicz z Ośrodka Szczęśliwice w Warszawie.

W audycji wyjaśniamy też, ile stopni mrozu potrzeba, by armatki działały prawidłowo i sprawdzamy, jak długo trwa naśnieżanie jednego stoku.

***

Przygotowała: Marta Hoppe

Data emisji: 9.12.2015

Godzina emisji: 11.10

Materiał wyemitowano w audycji "Nawiedzeni".

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szalony "PlenAir" z Chajzerem w Białce Tatrzańskiej!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 17:00
Ekipa Czwórki zajrzała na południe Polski - do Białki Tatrzańskiej. "PlenAir" poprowadził Filip Chajzer. Posłuchajcie, co się działo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udany weekend? Tylko na świeżym powietrzu!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 17:54
Nie trzeba wydawać pieniędzy, by dobrze się bawić. Wystarczy ruszyć głową! Oto kilka sposobów na to, by zwykła wycieczka stała się zupełnie wyjątkowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa w góry. Jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 14:01
- Na wyprawy piesze w góry wysokie czas nie jest najlepszy, ale w niższych partiach, gdzie zagrożenie poślizgiem jest mniejsze, jest pięknie - mówił instruktor narciarstwa Maricej Kwiatkowski.
rozwiń zwiń