Przywołujemy zimę. Jak? Armatkami śnieżnymi!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 13:00
Do Bożego Narodzenia coraz bliżej, a śniegu jak nie było, tak nie ma. Sposobem na białe Święta mogą być armatki śnieżne wykorzystywane na stokach narciarskich!
Audio
  • Jak działają armatki śnieżne? (Nawiedzeni/Czwórka)
Dzięki armatkom śnieżnym zimowe szaleństwo może trwać nawet wtedy, gdy warunki naturalne nie sprzyjają szusowaniu na nartach
Dzięki armatkom śnieżnym zimowe szaleństwo może trwać nawet wtedy, gdy warunki naturalne nie sprzyjają szusowaniu na nartachFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Lekki mróz, woda, powietrze i prąd - to wystarczy, by człowiek własnymi siłami stworzył najprawdziwszy śnieg. - Zadaniem armatki jest rozpylenie wody, która - opadając - zamarza w naturalny sposób. Robimy więc to samo, co natura robi z chmurami - mówi Marcin Zahorowicz z Ośrodka Szczęśliwice w Warszawie.

W audycji wyjaśniamy też, ile stopni mrozu potrzeba, by armatki działały prawidłowo i sprawdzamy, jak długo trwa naśnieżanie jednego stoku.

***

Przygotowała: Marta Hoppe

Data emisji: 9.12.2015

Godzina emisji: 11.10

Materiał wyemitowano w audycji "Nawiedzeni".

mg/kd

Czytaj także

Szalony "PlenAir" z Chajzerem w Białce Tatrzańskiej!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 17:00
Ekipa Czwórki zajrzała na południe Polski - do Białki Tatrzańskiej. "PlenAir" poprowadził Filip Chajzer. Posłuchajcie, co się działo!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Udany weekend? Tylko na świeżym powietrzu!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 17:54
Nie trzeba wydawać pieniędzy, by dobrze się bawić. Wystarczy ruszyć głową! Oto kilka sposobów na to, by zwykła wycieczka stała się zupełnie wyjątkowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyprawa w góry. Jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 14:01
- Na wyprawy piesze w góry wysokie czas nie jest najlepszy, ale w niższych partiach, gdzie zagrożenie poślizgiem jest mniejsze, jest pięknie - mówił instruktor narciarstwa Maricej Kwiatkowski.
rozwiń zwiń