Jak odnaleźć się w wielokulturowym społeczeństwie?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 19:00
W czasach gdy podróż na inny kontynent trwa zaledwie kilkanaście godzin, mieszanie się kultur jest naturalną koleją rzeczy.
Polska staje się krajem wielokulturowym
Polska staje się krajem wielokulturowymFoto: Glow Images/East News

Również w Polsce z roku na rok przybywa obcokrajowców. W audycji porozmawiamy o tym, jakie są konsekwencje wielokulturowości i jak odnaleźć się w różnorodnym świecie.

Gościem programu będzie dr Hanna Schreiber, autorka książki „Świadomość międzykulturowa. Od militaryzacji antropologii do antropologizacji wojska".

 

***

Na audycję "Pani tomu" w środę (25.02.), w godz. 19.00 - 20.00, zaprasza Iwona Wyciechowska.

 

mg/bch

Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2015-02-25 17:59 Zgłoś
Nie, ja tego nie chcę!! Zresztą, odpowiedzi nie trzeba, bo widać, do czego doszło w zachodnich krajach Europy. Na tej wielokulturowości skorzystała tylko światowa ponadnarodowa oligarchia. Szkoda, że Polska tak jak ściąga z zachodu przechodzony sprzęt wojskowy, tak i bierze z kilkuletnim opóźnieniem szkodliwe ideologie z Zachodu.

Czytaj także

Rosyjska codzienność. Jak żyć w tym kraju?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 10:33
Gościem audycji będzie Barbara Włodarczyk, dziennikarka, specjalistka w dziedzinie państw byłego ZSRR, autorka książki "Nie ma jednej Rosji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: dobry reporter swoje ja chowa do kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 10:30
Napisanie dobrego reportażu to największe możliwe dziennikarskie wyzwanie. Mariusz Szczygieł w tej dziedzinie osiągnął prawdziwe mistrzostwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modernizacja Afryki to proces złożony

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 09:30
Proces dynamicznych zmian świata pozimnowojennego dotyczy też Czarnego Lądu. Afryka wybudziła się już z kolonizacji, ale do pełnej stabilizacji wciąż daleko.
rozwiń zwiń