Anna Dziewit-Meller o Śląsku, strachu i "Górze Tajget"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 14:50
- Człowieka można wyciągnąć ze Śląska, ale Śląska z człowieka już nie - opowiada Anna Dziewit-Meller. Swoją najnowszą książką "Góra Tajget" wraca do miejsca, z którego pochodzi.
Audio
  • O złych matkach, pisaniu ze strachu i ciotce wychowanej przez Niemców rozmawiamy z Anną Dziewit-Meller (Pani tomu/Czwórka)
Anna Dziewit-Meller jest dziennikarką radiową i telewizyjną, reporterką i pisarką. W jej dorobku jest m. in. powieść Disco oraz napisana wraz z mężem Marcinem Mellerem podróżniczo-reporterska książka Gaumardżos Opowieści z Gruzji
Anna Dziewit-Meller jest dziennikarką radiową i telewizyjną, reporterką i pisarką. W jej dorobku jest m. in. powieść "Disco" oraz napisana wraz z mężem Marcinem Mellerem podróżniczo-reporterska książka "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji"Foto: Wojciech Kusiński/PR

W "Górze Tajget" gość Czwórki opisuje tragedię dzieci ze Śląska w czasach II wojny światowej. - Punktem wyjścia dla tej opowieści była historia o szpitalach psychiatrycznych, w których w czasie wojny Niemcy mordowali pacjentów w ramach eugenicznej akcji "T4" - opowiada Anna Dziewit-Meller. - W "Górze Tajget" chciałam pokazać, jaki wpływ na nasze dziś ma historia. To, co wydarzyło się w przeszłości.

Pisarka i dziennikarka przyznaje także, że najnowszą książkę napisała ze strachu o dzieci. Nam tłumaczy, dlaczego lubi złych bohaterów i czemu w jej życiu nie ma już czasu na pisanie.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Anna Dziewit-Meller (dziennikarka, pisarka, autorka powieści "Góra Tajget")

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 19.00

kul/mg

 

Czytaj także

Ci, którzy przeżyli - losy polskiej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 18:45
Historia jednej rodziny na przestrzeni XX wieku - to fabuła książki "Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli". Opowie o niej autorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mariusz Czubaj: nie chcę być mroczniejszy od Skandynawów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 12:00
Jeden z czołowych polskich autorów kryminałów, Mariusz Czubaj, wydał nową książkę pt. "Piąty Beatles". - To rasowy kryminał - mówi autor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Góra Tajget". Powieść z niewygodną kartą historii

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 14:47
Mimo że Anna Dziewit-Meller ma na swoim koncie kilka książek, to właśnie "Górę Tajget" tytułuje swoim debiutem literackim.
rozwiń zwiń