X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zainwestuj w zdrowie - regularnie badaj piersi

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 10:00
Październik to miesiąc walki z nowotworem piersi. Z tej okazji przypominamy o regularnych badaniach kontrolnych.
Audio
  • Rak piersi – czy ta choroba to dalej temat tabu? (Rozbiegani/Czwórka)
Aleksandra Wiederek-Barańska (maratonka walcząca z rakiem piersi), dr Katarzyna Pogoda (onkolog), Karina Terzoni (dziennikarka)
Aleksandra Wiederek-Barańska (maratonka walcząca z rakiem piersi), dr Katarzyna Pogoda (onkolog), Karina Terzoni (dziennikarka)Foto: Paweł Malinowski/Czwórka

Magorzata Majewska Karina Terzoni.jpg
Motywacja w sporcie. "Jest skuteczna, kiedy stajemy się silni psychicznie"

Często wydaje nam się, że gdy dobrze się czujemy, to na pewno wszystko z naszym zdrowiem jest w porządku. W ostatnich 30 latach zachorowalność kobiet w grupie wiekowej 20-49 lat zwiększyła się prawie dwukrotnie. Tymczasem co druga trzydziestolatka i co trzecia czterdziestolatka przyznaje, że nigdy nie badała swoich piersi pod kątem ewentualnego nowotworu.

Aleksandra Wiederek -Barańska Aleksandra Wiederek-Barańska

Zachorowań jest coraz więcej. Ta choroba to znak naszych czasów Aleksandra Wiederek-Barańska

- Ta choroba to rosyjska ruletka. Mimo tego, że zawsze byłam osobą aktywną, dbającą o zdrowie, małą ilość stresu i dobry sen, choroba dopadła i mnie - mówiła Aleksandra Wiederek-Barańska, maratonka i blogerka walcząca z rakiem piersi. 

Goszcząca w studiu Czwórka onkolog, dr Katarzyna Pogoda tłumaczyła, że choroba dotyka kobiet w każdej grupie wiekowej. - Kobiety i młode dziewczyny chorowały od zawsze. Teraz wiemy o tym więcej, bo wśród młodych ludzi zwiększyła się świadomość - badają się częściej i zmiany nowotworowe są częściej wykrywane - punktowała i wyjaśniała, dlaczego przed rakiem nie możemy się zabezpieczyć i jaką rolę w leczeniu odgrywają badania profilaktyczne.

Wyniki badań krwi bardzo rzadko informują o występowaniu nowotworu. W raku piersi prawie nigdy Katarzyna Pogoda, onkolog 

Aleksandra Wiederek Aleksandra Wiederek-Barańska (archiwum prywatne)

Dlaczego edukacja i kampanie informacyjne nie przekładają się na ilość przebadanych Polek? Czy kobiety regularnie uprawiające sport są mniej narażone na choroby? O jakich środkach zapobiegawczych powinniśmy pamiętać? Kiedy i jak badać piersi? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Aleksandra Wiederek-Barańska (maratonka walcząca z rakiem piersi), dr Katarzyna Pogoda (onkolog zajmująca się przypadkami raka piersi u osób młodych, biegaczka – uczestniczka Onkobiegu).

Data emisji: 13.10.2018

Godzina emisji: 10.12

ac/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń