Dominika Stelmach - polska mistrzyni Changan Ford Ultra Challenge

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 13:20
Polka obroniła tytuł sprzed roku dobiegając na linię mety Zishan Lake Ultra jako pierwsza. W dystansach 5, 50 i 100 km pobiegło 2300 uczestników z 27 krajów. 
Audio
  • Bieg w innej strefie klimatycznej. Jak się przygotować? Rozmawiamy z mistrzynią biegową Dominiką Stelmach (Rozbiegani/Czwórka)
Dominika Stelmach
Dominika StelmachFoto: Jakub Kaczmarczyk/PAP

- Bieg do łatwych nie należał. W Polsce i większości Europy jest już chłodniej, tam temperatury wciąż są wysokie. Startowaliśmy przy temperaturze 17 stopni, w ciągu dnia temperatura wzrosła do 25. W dodatku było wyjątkowo parno, a trasa mocno pofałdowana. Każdy kilometr kończyłam z innym wynikiem - opowiadała.

- To nie była trasa dla wszystkich. Część biegaczy woli płaskie powierzchnie, gdzie dystans, który mają zamiar pokonać, można sobie dokładnie zaplanować. W tym przypadku to, z jakim czasem skończy się kolejną dziesiątkę, nie było takie oczywiste. Ja lubię takie wyzwania. Tu ważna była walka i lokata na mecie, a nie czas - mówiła.

Czym różni się styl biegaczek z Azji i Europy? Jak rozkładać siły na wymagającej trasie, aby zachować energię do końca? Jak biegaczka radzi sobie z presją czasu i jak przygotowuje się do startu w innych strefach klimatycznych? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Dominika Stelmach (lekkoatletka, biegaczka długodystansowa, zwyciężczyni Changan Ford Ultra Challenge)

Data emisji: 15.12.2018

Godzina emisji: 10.11

ac/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lekcje wychowania fizycznego. Co powinno się zmienić?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 17:27
Spośród jakich propozycji mogą wybierać studenci i uczniowie? Czy w czasach, gdy ruch i aktywność są w modzie, lekcje wychowania fizycznego nadal są niepopularne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

7xŚlęża. Pokonane kilometry i nałóg

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 17:00
Plenerowa audycja "Rozbieganych" nadaje prosto ze Ślęży, gdzie w pierwszy weekend grudnia odbywał się bieg 7xŚlęża. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieganie zimą. "To nie koniec, ale początek sezonu"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 17:29
- W grudniu zaczynamy już przygotowania do sezonu wiosennego. Potrzebujemy kilku miesięcy regularnego biegania, by móc zrealizować cele, które teraz sobie zakładamy - tłumaczył Mateusz Łękawa, bloger, maratończyk, który przebiegł m.in. 150 km w niewiele ponad 34 godziny.
rozwiń zwiń