Miłka Raulin: Festiwal Przygody to miejsce pełne inspiracji

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 15:06
25 maja rozpoczyna się w Warszawie festiwal Siła Marzeń - Festiwal Przygody, podczas trwania którego będziemy mieli okazję spotkać się z podróżnikami i sportowcami - ekspertami i amatorami dzikich podróży.
Audio
  • Festiwal Przygody dla sięgających po marzenia (Rozbiegani/Czwórka)
Marek Wybraniec i Miłka Raulin
Marek Wybraniec i Miłka Raulin Foto: Aleksandra Jasińska/Czwórka

Festiwal to warsztaty, panele dyskusyjne, przegląd filmów o tematyce sportowej, ale przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń i spotkania osobowości świata sportu. Cały festiwal zostanie przetłumaczony na język migowy. Za wydarzeniem stoi Miłka Raulin, która w 2018 roku, jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi. Drogę na najwyższe szczyty świata opisała w książce, którą zatytułowała "Siła marzeń".

Zapraszamy ludzi, którzy inspirują nas, a oni tych, którzy przyjdą na festiwal. Motywujemy do realizowania pasji Miłka Raulin

- Górski projekt zaczął się od marzeń. W górach zakochałam się już jako 11-latka, kiedy po raz pierwszy udało mi się wejść na Śnieżkę. To była góra, która totalnie skradła moje serce - mówiła Miłka Raulin. - Kiedy w Peru udało mi się zdobyć szczyt wulkanu Misti wiedziałam, że to jest to, co chcę w życiu robić - opowiadała. 

Podróżniczka jest autorką m.in. projektu "Siła Marzeń" w ramach którego organizowany jest Festiwal Przygody. - Doszliśmy do wniosku, że Warszawa potrzebuje miejsca, w którym mogliby się spotkać wszyscy marzyciele podobni do nas. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym moglibyśmy pokazać ich światu - mówili organizatorzy.

Jak zrodziła się idea festiwalu? Jakie osoby możemy na nim spotkać? Dlaczego warto odwiedzić Festiwal Przygody i co zaplanowali dla nas jego organizatorzy? Więcej na ten temat w audycji. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym opowiadaliśmy też o tym, jak dopasować intensywność treningu do możliwości, zdrowia i predyspozycji fizycznych. 

​***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Miłka Raulin (podróżniczka, ambasadorka festiwalu, autorka książki "Siła marzeń", zdobywczyni Korony Ziemi), Marek Wybraniec (podrożnik, maratończyk, ambasador festiwalu)

Data emisji: 18.05.2019

Godzina emisji: 10.07

ac/pj

Czytaj także

Damian Czykier: zawsze biegam najlepiej jak potrafię

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 14:00
Damian Czykier jest płotkarzem, i m.in. medialistą olimpijskim. Jak wspomina starty na Mistrzostwach Europy w Glasgow, w jaki sposób trenuje i jak dba o kondycję przed kolejnymi startami? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trening uzupełniający. Jak przygotować się do wiosennych startów?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 11:30
Przyszła wiosna, a to oznacza, że coraz częściej będziemy trenowali na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy biegaczami sezonowymi, czy trenowaliśmy cały rok, wiosną powinniśmy zadbać o właściwy trening uzupełniający. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieganie dla ekologii. "Potrzebujemy nowej jakości w życiu i sporcie"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 16:16
Zaprosimy na jubileuszowy Bieg Wegański. Jak mówią organizatorzy, ideą imprezy jest promocja zdrowego trybu życia w zgodzie z ciałem i w harmonii z naturą. 
rozwiń zwiń