Bieganie dla ekologii. "Potrzebujemy nowej jakości w życiu i sporcie"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 16:16
Zaprosimy na jubileuszowy Bieg Wegański. Jak mówią organizatorzy, ideą imprezy jest promocja zdrowego trybu życia w zgodzie z ciałem i w harmonii z naturą. 
Audio
  • 10. Bieg Wegański. „Ekologia to nie jest moda, tylko konieczność” (Rozbiegani/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: LMproduction/Shutterstock

Bieg Wegański Fundacji Run Vegan już 19 maja. Biegacze i wszyscy ciekawi tematyki eko & vege będą mieli okazję spotkać się w piknikowym klimacie nad Wisłą w Warszawie, by biegać, jeść i dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego świat potrzebuje zmiany. 

W jubileuszowym programie znajdziemy m.in. dystans pięciu i dziesięciu kilometrów, półmaraton, bieg rodzinny i biegi dla dzieci. - Cieszy mnie ogromnie, że są tacy, dla których jest to wydarzenie kultowe - mówiła Violetta Domaradzka, współorganizatorka Biegu Wegańskiego. 

Misja biegu wegańskiego ewoluowała razem z rozwojem imprezy. Na początku skupialiśmy się na tematyce związanej z ochroną zwierząt, mówiliśmy dużo i wpływie diety roślinnej i ruchu na zdrowie. Dziś największy akcent kładziemy na mówienie o codziennych wyborach, które przekładają się na przyszłość naszej planety.Wspieranie ekologii może mieć wiele wymiarów  - przekonywała. 

W jaki sposób to, co jemy przekłada się na dobro naszej planety? Jak połączyć sport z ekologicznym stylem życia i zdrową dietą? I czy takie praktyki są polecane dla wszystkich? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Violetta Domaradzka (współorganizatorka Biegu Wegańskiego i Gorce Ultra Trail, pomysłodawczyni akcji "Zabiegam o czystą Polskę")

Data emisji: 11.05.2019

Godzina emisji: 10.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żywienie w sporcie. Co powinni jeść sportowcy-amatorzy?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 16:17
- Trenując amatorsko, wystarczy "dorzucić" do diety jeden posiłek "okołotreningowy", by wyrównać deficyt kaloryczny - mówił Igor Dzierżanowski, trener personalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nocne podjadanie sprzyja otyłości?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 16:03
- To, że nie powinniśmy jeść po godzinie 18 jest mitem. Kolację powinniśmy dostosować do naszego trybu dnia - mówiła dietetyczka Anna Kalinowska-Weber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieganie na weganie i z szacunkiem dla siebie samego

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 17:10
- Na trening wychodzę z "lekkim żołądkiem". Zazwyczaj wystarczy mi owsianka na napoju roślinnym. Jeśli mam okres "ładowania węgli", jem więcej ryżu, roślin strączkowych i oleistych, ale nie wchodzę w pizzę i makarony - mówi Gniewomir Skrzysiński, autor książki "Bieganie na weganie. Jak przebiec 100 mil jedząc trawę i kamienie". 
rozwiń zwiń