Ekoiści. Projekt Dżok chwyta za serce

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 12:27
- Projekt Dżok to projekt specjalny naszej klubokawiarni - mówi Maciej Malinowski. - To taki psi Tinder, inicjatywa, która łączy w pary. Poszukujemy ciepłych i kochających domów dla bezdomnych zwierzaków - dodaje. 
Audio
  • Maciej Malinowski opowiada o krakowskim Projekcie Dżok (Rozbiegani-Ekoiści/Czwórka)
Pomnik psa Dżoka w Krakowie
Pomnik psa Dżoka w KrakowieFoto: Shutterstock/ vidalgo

Klubokawiarnia Forum Przestrzenie to miejsce ekoprzyjazne, zaangażowane w przeróżne działania. 

- Ten projekt, Projekt Dżok, powstał w mojej głowie dawno temu. Podobną akcję widziałem w Stanach 7 lat temu - wyjaśnia Maciej Malinowski. - Kiedy otworzyliśmy Forum i byliśmy mała klubokawiarnią to ciągle myślałem o tym by, to zorganizować: na nasz koszt robimy sesję zdjęciową psów z krakowskiego schroniska. Drukujemy etykiety na Lemoniady Kombucha i umieszczamy je na lemoniadach. Sprzedajemy ją u nas i nie zarabiamy na niej - dodaje. 

Na każdej butelce lemoniady jest imię psa, jego numer i numer kontaktowy do schroniska, pod który możemy zadzwonić w sprawie adopcji czworonoga. - Pomysł jest taki, żeby ludzie pijąc tę lemoniadę robili zdjęcia tym etykietom, żeby się tym chwalili. Założenie jest takie, żeby łączyć w pary - dodaje.  

Nazwa akcji wzięła się od imienia najwierniejszego a wiernych psów - Dżoka, który przez lata wyczekiwał swego pana w pobliżu ronda Grunwaldzkiego w Krakowie. Co to za historia? Czy zachęci do adopcji czworonogów? 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani - Ekoiści

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Maciej Malinowski (współwłaściciel klubokawiarni Forum Przestrzenie)

Data emisji: 29.11.2019

Godzina emisji: 9.41

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zerwijmy łańcuchy! Kampania, która pomaga zrozumieć ludzi i psy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 09:35
- Pies ma podobne emocje, jak człowiek. Powinniśmy zaspokajać ich podstawowe potrzeby: pełną miskę, miłość, dostateczna ilość "głasków". Ludzie wciąż tego nie rozumieją, dlatego tak ważna jest edukacja - mówi Paulina Król, organizatorka akcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak świętujemy Dzień Kundelka?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 14:45
Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich.
rozwiń zwiń