Dziewczyny boksują. "Dla kondycji i wolnej głowy"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 18:50
Współpracowała z magazynami "Vogue", "L'officiel" czy "Harper's Bazaar", ale dziś równie bliski jak modowy wybieg, jest dla Magdy Jagnickiej bokserski ring.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Liderina/shutterstock.com

Posłuchaj
14:02 [CZWORKA]Rozbiegani 13 listopad 2020 boks.mp3 Magda Jagnicka o pasji do boksowania (Rozbiegani/Czwórka)

 

Zobacz także

joga ćwiczenia zdrowie 1200.jpg
Pilates, czyli sztuka kontrolowania ciała

Boxing Girls jest autorskim projektem stylistki Magdy Jagnickiej. To warsztaty, podczas których profesjonalni trenerzy z Akademii Walki uczą podstawowych kroków bokserskich i ciosów prostych. - To inicjatywa, którą wymyśliłam, kiedy ciągle byłam jedną z nielicznych dziewczyn na zajęciach boksu i ta dysproporcja bardzo mnie uwierała. Zastanawiałam się, co blokuje moje znajome i postanowiłam zorganizować dla nich jednorazowe kameralne zajęcia, by im pokazać, jaki to fajny sport - wspomina rozmówczyni Kariny Terzoni. - Dziś Boxing Girls to już prawdziwa społeczność, dla której organizuję treningi, a nawet warsztaty - na Stadionie Narodowym.

Zdarza się, że przeklinam intensywnosć treningów, ale odkąd zaczęłam ćwiczyć boks, schudłam i fizycznie czuję się lepiej Magda Jagnicka

Posłuchaj także:

Boks to nie tylko trening fizyczny, ale też dobry sposób na odstresowanie. - Kiedy ćwiczę z workiem, to czuję, jak coś się we mnie uwalnia. Złe emocje ustępują - opowiada stylistka. - Dzięki tej dyscyplinie mam silne i wyrzeźbione ciało, bardzo dobrą kondycję, większy luz i pewność siebie.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Magda Jagnicka (inicjatorka projektu Boxing Girls)

Data emisji: 13.11.2020

Godzina emisji: 09.10

kul

Czytaj także

Anna Kącka: od rysowania uciekałam w bieganie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 14:40
- Bieganie to pasja, bez której nie potrafię żyć. Wystarczy, że zwolnię tempo, zmniejszę liczbę treningów i mam dużo gorszy humor - opowiada Anna Kącka, graficzka po ASP i ultramaratonka z teamu Buff Poland. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

ABC górskiego biegania: sprawdzone buty, woda i sen między etapami

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 14:50
W ten weekend w malowniczym Krościenku nad Dunajcem odbywa się Festiwal Biegów Górskich Etapowa Triada. Uczestnicy imprezy przekonują, że ten rodzaj biegania nie tylko wpływa na polepszenie kondycji fizycznej, ale też oczyszcza głowę i pozwala docenić piękno przyrody. Tylko jak się przygotować do takiego wyzwania?
rozwiń zwiń