Joanna Jędrzejczyk: siła naszej głowy jest bardzo istotna dla osiągniecia sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 12:53
27 stycznia ukazała się najnowsza książka Joanny Jędrzejczyk, mistrzyni sportów walki. - Dziś czytelnicy mówią, że "Czarno na białym" czyta się tak, jak ja bym siedziała obok i opowiadała tę historię, a taki efekt chcieliśmy uzyskać - podkreśla gość Czwórki. 
Joanna Jędrzejczyk
Joanna JędrzejczykFoto: Darek Matyja

shutterstock trening masaz rolowanie 1200.jpg
Trening w pandemii. "Realizacja małych, skutecznych kroków"

- Ta książka ma też drugiego autorka, którym jest Hubert Kęska, który słuchał mnie wiele godzin, wiele dni i pięknie to opisał - podkreśla Joanna Jędrzejczyk.


Posłuchaj
19:08 czwórka rozbiegani 05.02.2021.mp3 O swojej najnowszej książce, sporcie, podnoszeniu się po porażkach i czerpaniu z każdego dnia opowiada Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni sportów walki (Rozbiegani/Czwórka)

 

Zdaniem Kariny Terzoni ta publikacja daje solidną porcję treningu mentalnego. Autorka zdradza, jak dążyć do osiągnięcia swojego celu, jak budować siłę charakteru, jak wyciągać wnioski po przegranych, po trudnych momentach w życiu, w karierze sportowca. - Ta książka nie miała być poradnikiem - zdradza autorka. - Nie jestem osobą znaną z tego, że jestem znana, ale z tego, że zawsze dumnie reprezentuję naszą ojczyznę na arenie międzynarodowej. Jestem już w sporcie od 17 lat i tych tytułów było sporo - dodaje. 

Pierwsza biografia sportsmenki ukazała się 4 lata temu. Było dla niej oczywistym faktem, że za jakiś czas pojawi się jej kontynuacja. - Ta moja kariera w ostatnich latach miała wzloty i upadki. Były też pierwsze przegrane, te prywatne i zawodowe - zdradza gość Czwórki i podkreśla "siłę głowy" w naszym życiu, niezależnie od tego czy mamy przed sobą karierę sportowca czy naukowca. - Balans ma największe znaczenie w osiąganiu tego, o czym marzymy - dodaje. - Codziennie upadamy, doznajemy przykrych momentów, ale najważniejsze, jak się podnosimy walcząc o siebie i swoje marzenia. 


szczęście wolność kobieta 1200.jpg
Gdy brakuje motywacji do treningu - zobacz sprawdzone metody

Bez ubarwiania

Joanna Jędrzejczyk od lat sama prowadzi swoje profile w social mediach. Tam też pokazuje naturalność i autentyczność. - Nie przebarwiam swojego świata - podkreśla. - Pokazuję, że gdy ktoś dochodzi na szczyt, sięga po mistrzostwa, to czasem stoją za tym ból i cierpienie. 

Sportsmenka wypełnia różne role w swoim życiu. Okazuje się, że jest ogromnym "wrażliwcem", choć postrzegamy ją przez pryzmat oktagonu, walki i siniaków. - Codziennie staram się dawać z siebie 100 procent, w każdej z ról w moim życiu. 

Po dobry makaron moje siostry przychodzą do JJ Joanna Jędrzejczyk

Z jej instagrama możemy się dowiedzieć, że kuchnia nie jest jej obca. - Mam dwie siostry. Piecze moja siostra bliźniaczka, starsza siostra odpowiada za kuchnię tradycyjną, a ja lubię kuchnię międzynarodową - moje ulubione to azjatycka i włoska - zdradza.

Czytaj także:


terzoni przedwojewski 1200.jpg
Mistrz świata w biegach górskich: po prostu robię to, co kocham

Sport, marzenia, mistrzostwa

Gość Kariny Terzoni podkreśla, że nie jest wyjątkowa i perfekcyjna, co potwierdzą fragmenty jej książki "Czarno na białym". Ogromne znaczenie przywiązuje do marzeń. - Mając marzenia i dyscyplinę w sobie możemy dojść tam, gdzie tylko sobie wymarzymy - mówi. Swoją postawą zachęca do sportu, dzieli się treningami, podkreśla, że sport pozwala nam poszerzać własne limity. 

- Jako sportowcy jesteśmy przygotowywani do wygrywania, ale nie zawsze się wygrywa - wyjaśnia. - Mistrzostwa to też to, jakimi ludźmi jesteśmy poza salą treningowa - dodaje. 

Sport to pokazanie się z jak najlepszej strony, bez względu na wynik Joanna Jędrzejczyk


Walka jak gra

Joanna Jędrzejczyk w tajemnicy trzyma trening przygotowujące ją do walki. W Czwórce zdradza, co dzieje się w oktagonie. - Walka jest jak gra - sekunda po sekundzie trzeba adaptować się do tego, co robi przeciwniczka - opowiada. 

Czytaj także:

Do wyjścia na ring przygotowuje ją cały sztab fachowców, dbają o każdy aspekt jej kariery. Jednak do oktagonu wchodzi sama i tam podejmuje decyzje. Zawodniczka podkreśla też znaczenie fanów, których prosi o wspieranie sportowców na dobre i na złe, nie tylko gdy wygrywaj. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Joanna Jędrzejczyk (polska zawodniczka boksu, muay thai, kick-boxingu i mieszanych sztuk walki MMA)

Data emisji: 05.02.2021

Godzina emisji: 09.12

pj

Czytaj także

Czwórka na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich. "Tu liczy się atmosfera"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 15:51
Zapraszamy na kolejne specjalne wydanie audycji "Rozbiegani". Tym razem Czwórka pojawiła się w Lądku Zdroju, na trasie Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. - To jedno z najbardziej wymagających biegowych wyzwań w Polsce - mówił Rafał Kot, który zwyciężył na dystansie 240 km. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mistrz świata w biegach górskich: po prostu robię to, co kocham

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 18:23
Bartek Przedwojewski wygrał pięciodniowe zawody Golden Trail Championship, czyli wielki finał tegorocznego cyklu Golden Trail World Series. - Po prostu staram się jak najlepiej robić to, co lubię - mówił mistrz w Czwórce. 
rozwiń zwiń