Festiwal Biegowy 2016. Dlaczego musisz tam być?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 14:38
Festiwal Biegowy w Krynicy we wrześniu 2016 to będzie prawdziwe trzydniowe święto biegowe. Połączy bardzo trudny ultramaraton górski z mniejszymi dystansami. Odbędą się także biegi rekreacyjne, m.in. Bieg Kibiców.
Audio
  • Dota Szymborska i Grzegorz Rogowski mówią o 7. edycji Festiwalu Biegów w Krynicy (Rozbiegani/Czwórka)
Dota Szymborska, Karina Terzoni i Grzegorz Rogowski w studiu Czwórki
Dota Szymborska, Karina Terzoni i Grzegorz Rogowski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

- Wszyscy są tam uśmiechnięci, czasem przejęci swoimi startami. Dystanse, w których można wziąć udział są bardzo rózne, podobnie, jak aspiracje biegaczy - zdradza sekret powodzenia tego wyjątkowego wydarzenia jego ambasadorka Dota Szymborska. Jak przyznał zaś organizator Grzegorz Rogowski, do Krynicy przyjeżdża się nie po to, by bić życiowe rekordy, a po prostu dobrze się bawić. - Przez trzy dni to miasto żyje bieganiem, Straż Miejska nie interweniuje, gdy ktoś niewłaściwie zaparkuje, a lokalni biznesmeni wspomagają sportowców - mówił gość Czwórki.

W Krynicy od 9 do 11 września, w ramach 7. edycji Festiwalu Biegów odbędzie się w sumie 26 wydarzeń. Goście Czwórki w rozmowie z Kariną Terzoni zdradzali, co czeka uczestników tej wyjątkowej imprezy i czym w tym roku jej organizatorzy planują ich zaskoczyć.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Dota Szymborska (ambasadorka, biegaczka, trenerka triathlonu), Grzegorz Rogowski (organizator, redaktor naczelny portalu FestiwalBiegowy.pl)

Data emisji: 28.05.2016

Godzina emisji: 11.00

kd/gs

Czytaj także

Sposób na życie? Zostań trenerem triathlonu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 14:29
- Żeby być certyfikowanym trenerem triathlonu, warto umieć pływać, biegać, jeździć na rowerze, ale nie ma testów sprawnościowych dla przyszłych trenerów - tłumaczyła Dota Szymborska, która jest certyfikowanym trenerem triathlonu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Walerowicz - od pączka do maratończyka

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 16:00
Na 71 km złapała go meta i tak trafił do elitarnego grona zwycięzców biegu Wings For Life. O pasji do biegania rozmawiamy z Tomkiem Walerowiczem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magda Foeller: sport to część życia, a nie chwilowe poświęcenie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 14:35
- Sport, który uprawiamy, powinien stać się idealnie dopasowaną częścią naszego życia, a nie przykrą koniecznością. I powinien towarzyszyć nam już zawsze - mówiła w rozmowie z Czwórką Magda Foeller, trenerka personalna, której nietypowy post na jednym z portali społecznościowych podbił internet.
rozwiń zwiń