"Od otyłości do doskonałości". Jak zadbać o siebie?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 12:25
To motto jednego z gości audycji "Rozbiegani". Michał Piekutowski, który jako nastolatek zmagał się z nadwagą, dziś jest sportowcem i pomaga innym dbać o formę. - Zawziąłem się i w pół roku schudłem o 53 kilogramy - chwali się gość w rozmowie z Kariną Terzoni. Od czego w walce z nadwagą zacząć trening?
Audio
  • Jak skutecznie trenować, aby stracić zbędne kilogramy? (Rozbiegani/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: gpointstudio/Shutterstock.com
trening profesjonalny łomża 1200.jpg
Jak biegać profesjonalnie, będąc amatorem?

- Osoby z nadwagą udające się na siłownię powinny przede wszystkim otrzymać wsparcie klubu w postaci odpowiedniego programu treningowego, co w Polsce nie jest normą - podkreśla trenerka i instruktorka fitness Kamila Nowowiejska. - Na początku trzeba zbudować bazę tlenową, aby wydolność była na odpowiednim poziomie. Następnie można wprowadzić trening wzmacniający i obwodowy - tłumaczy zaproszona trenerka.

Michał Piekutowski z kolei osobom z nadwagą poleca trening kardio. - Chodzi o rozgrzewkę do mającego nadejść wysiłku. Najpierw polecałbym ćwiczenia na podstawowych maszynach - przekonuje trener personalny i autor strony "Od otyłości do doskonałości". W audycji eksperci mówią też o tym, jak zmotywować siebie i innych do ćwiczenia, jak przy utracie nadmiernych kilogramów pozbyć się nadmiaru skóry, oraz jak zegarek pomaga w świadomym trenowaniu.

Michał Piekutowski, Kamila Nowowiejska i Karina Terzoni w Czwórce/fot. Czwórka Michał Piekutowski, Kamila Nowowiejska i Karina Terzoni w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Kamila Nowowiejska (trenerka i instruktorka fitness), Michał Piekutowski (trener personalny i autor strony "Od otyłości do doskonałości") 

Data emisji: 16.09.2017

Godzina emisji: 10.09

jsz/mz

Czytaj także

Czarodzieje ruchu. Na czym polega parkour?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 14:38
Prosta definicja mówi, że jest to przemieszczanie się z punktu A do punktu B, tyle tylko, że na trasie są przeszkody. Dla entuzjastów tej dyscypliny sportu, którą warto zacząć uprawiać jesienią, jest to jednak znacznie więcej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Crossfit i bieganie. Wybuchowa mieszanka?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 12:39
- Crossfit i trening funkcjonalny to odwzorowanie naturalnych ruchów człowieka. Przygotowuje na każdą ewentualność w życiu - mówi w Czwórce trener Paweł Nerek. -Te dyscypliny się uzupełniają. Biegacze potrzebują siły, a crossfiterzy wytrzymałości - dodaje jego partnerka i trenerka Julita Kotecka.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Trening zawodowca". Jak biegać profesjonalnie, będąc amatorem?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 16:40
- Presja społeczna, by biegać "szybciej, lepiej, mocniej i dalej" nie powinna być dla nas tak ważna, jak nasze zdrowie. Tymczasem często to właśnie wyniki liczą się najbardziej, a to błąd - mówił Dorian Łomża, autor książki "Trening zawodowca".
rozwiń zwiń