X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaki będzie świat w 2025 roku?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 17:50
Przyszłość jest nierozerwalnie związana z rozwojem nowych technologii. Gadżety ułatwiające życie oraz urządzenia sterowane przez internet - czy już wkrótce staniemy się bohaterami filmu science fiction?
Audio
  • Jak wyobrażamy sobie świat w 2025 roku - rozmowa z Sebastianem Zamorą (Czwórka/Się mówi)
  • Przyszłość zdominują gadżety i inteligentne urządzenia (Czwórka/Się mówi)
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będziemy pracować w domu, a większość urządzeń będzie miała podłączenie do sieci
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będziemy pracować w domu, a większość urządzeń będzie miała podłączenie do sieciFoto: Glow Images/East News

Telefon odblokowywany dzięki zeskanowaniu siatkówki oka, płacenie odciskiem palca, czy dom, który do nas mówi i nam czyta – tego spodziewają się w 2025 roku konsumenci z całego świata przebadani przez firmę McAfee. Jednocześnie obawiamy się, że największym zagrożeniem przyszłości będzie cyberprzestepczość.

Czytaj także: Chmury nie całkiem bezpieczne dla danych >>>

- Dzięki nowym technologiom przyszłość rysuje się interesująco. Będzie to mieć swoje dobre i złe strony - tłumaczy Sebastian Zamora z firmy Mcafee. - Być może już wkrótce będziemy płacić za zakupy odciskiem palca, nad stanem naszego zdrowia będzie czuwać inteligentny zegarek. Ale też będziemy narażeni na manipulację danymi osobowymi oraz na cyberprzestępczość.

Zobacz: Tablety, netbooki i inne szkolne gadżety >>>

W dyskusji o projektowaniu przyszłości udział wzięli także Witold Tomaszewski z portalu Telepolis oraz Patryk Koć z Instytutu PIAP. Audycję "Się mówi" poprowadził Piotr Firan.

(kul/mp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Perspektywy młodych na rynku pracy? Całkiem dobre!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 16:45
- Jest coraz więcej ofert staży, praktyk, w dodatku płatnych. Firmy zaczynają też kłaść nacisk na to, by zagwarantować umowę o pracę. Wygląda to naprawdę znacznie lepiej niż jakiś czas temu - przekonywała w Czwórce Urszula Zając-Pałdyna, ekspert rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ochryda - macedońska stolica krzyży

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 18:33
Niesamowite miasto w Macedonii, które od 1980 roku jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ochryda to miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć, bo ani zdjęcia ani filmy czy opowieści nie oddają skali jego piękna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perfumy niszowe - zapach kadzidła, papryki i rajdu samochodowego

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 11:30
Kiedyś kobiety chciały pachnieć Chanel, mężczyźni stawiali na Diora, dziś branża perfumiarska ma dużo więcej do zaoferowania, a my możemy otulać się wonią kościelnego kadzidła, tytoniu, whisky, szałwii oraz wysuszonej słońcem trawy.
rozwiń zwiń