Smutna prawda o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 18:25
Czy Polska to dobre miejsce do życia? Raport przygotowany przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju przyniósł wiele smutnych wniosków.
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
Starostwo Powiatowe w WałbrzychuFoto: Wikipedia/Macdriver

Wyniki badań OWGiR są przygnębiające. Polska wśród członków OECD to jedno z najtrudniejszych państw do życia. Panuje u nas bieda. Struktury administracji są przerośnięte do granic możliwości. Kierunki do wyboru na studiach pozostawiają wiele do życzenia i zupełnie nie przystają do współczesnych standardów.
PRZECZYTAJ: Polska okiem Brazylijczyka

Ile prawdy jest w tych zarzutach? Jak słuchacze Czwórki zapatrują się na nie? Czy młodzi nie mają perspektyw i jedynym wyjściem dla nich będzie emigracja?
Odpowiedzi na wszystkie z tych pytań poszukamy we wtorek 28 października w "Się mówi". Start audycji o 14.00.
ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co czeka absolwentów zawodówek? Idzie lepsze!

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 16:35
Jak wynika z raportu GUS aż 24 procent Polaków wyraża chęć i gotowość do pracy za granicą. Najczęściej wybierane kierunki to Wielka Brytania i Niemcy, a drugie z tych społeczeństw coraz szybciej się starzeje, w związku z czym sporo ofert zatrudnienia dotyczy opieki nad seniorami. Umiejętności w tym temacie są na wagę złota, a jakie inne zawody zyskują z każdym rokiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perspektywy młodych na rynku pracy? Całkiem dobre!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 16:45
- Jest coraz więcej ofert staży, praktyk, w dodatku płatnych. Firmy zaczynają też kłaść nacisk na to, by zagwarantować umowę o pracę. Wygląda to naprawdę znacznie lepiej niż jakiś czas temu - przekonywała w Czwórce Urszula Zając-Pałdyna, ekspert rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak promować Polskę za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 09:30
Projekty logo, które zdaniem tysięcy osób przypominają sprężynę, wzbudziły ogromne kontrowersje. Dominują głosy wyrażające zdecydowany sprzeciw wobec formy i wykonania. A czym właściwie powinniśmy się chwalić i promować?
rozwiń zwiń