Informatyk szuka żony. Kusi ją kasą i stabilizacją

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 08:00
Po rolnikach, którzy postanowili w telewizji poszukać sobie żony, na łowy ruszają… informatycy. To kolejna, skazana na samotność, grupa zawodowa, która chce odmienić swój los.
Audio
  • Informatyk, czyli kto? Obalamy mit faceta w kraciastej koszuli (Czwórka/Się mówi)
Statystyczny informatyk zrzucił flanelową koszulę i zaczął chodzić na siłownię. A jak mu idzie z dziewczynami?
Statystyczny informatyk zrzucił flanelową koszulę i zaczął chodzić na siłownię. A jak mu idzie z dziewczynami?Foto: Glow Images/East News

Na ten pomysł wpadła grupa informatyków, których poczynania możemy śledzić na vlogu w internecie. To oczywiście parodia popularnego programu telewizyjnego, ale czy nie ma tutaj odrobiny prawdy?

- Informatyk kojarzy się z osobą nietowarzyską i introwertyczną, która nie wychodzi z domu i nie rozstaje się z komputerem - mówią goście Czwórki. - Ale to są stereotypy, a nie rzeczywistość.

Dziś informatycy to ludzie sukcesu. Zarabiają duże pieniądze i mają ustabilizowane życie. - Mam tę przewagę nad kolegami, że kiedy zabalujemy w tygodniu, nie muszę zrywać się zmęczony o świcie. Mogę pracować z domu - mówi Tomasz Ptak. - Pieniądze zarabiam przez internet, a znajomi prawnicy, którzy dnie i noce spędzają w kancelarii, patrzą na mnie za zazdrością.

Co bardziej nieśmiali informatycy konstruują aplikacje umożliwiające szybkie nawiązywanie nowych znajomości. - Działamy też jak wykrywacze kłamstw - przekonują rozmówcy Piotra Firana. - Wiemy jakich narzędzi użyć, żeby sprawdzić, czy druga strona nas nie oszukuje.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadził: Piotr Firan

Goście: Magda Wójcik, programistka, studenci Tomasz Ptak i Damian Karolewski

Data emisji: 5.12.2014

Godzina emisji: 14.00-15.00

(kul,mp)

Czytaj także

Sport jest dla każdego. Wszystko zależy jednak od trenera

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 09:00
Od dziecka słyszysz, że sport to zdrowie. - Nasze ciało jest stworzone do ruchu - mówi trener Bartek Macek. - Żeby jednak uniknąć kontuzji, najpierw stawiamy na mobilność, potem na siłę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prywatne uczelnie to już nie oazy snobizmu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 17:15
- Szkoły prywatne nie są już instytucjami, które za pieniądze gwarantują lekkie i łatwe zdobycie dyplomu - przekonywał Mateusz Krajewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wolontariat - dlaczego warto pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 16:30
Wiedza, doświadczenie i kontakty to wymierne korzyści z wolontariatu. - Niewymierna to świadomość, że chce ci się zrobić coś dla innych - mówi Karol Krzyczkowski.
rozwiń zwiń