Taniec brzucha - sport, który jest dobry na wszystko

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 13:00
- Taniec brzucha łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk - mówi Katarzyna Żylik, instruktorka - Choć kojarzy nam się z kulturą orientu, tę dyscyplinę sportu z powodzeniem uprawiają także Europejki.
Audio
  • Katarzyna Żylik zachęca do tańczenia i przekonuje, że taniec brzucha ma zbawienny wpływ na organizmy zarówno kobiet jak i mężczyzn (Czwórka/Się mówi)
  • Taniec brzucha - od czego zacząć treningi? - materiał Michała Piwowarka (Czwórka/Się mówi)
Taniec brzucha to dyscyplina sportu, którą uprawiać mogą nie tylko super szczupłe panie
Taniec brzucha to dyscyplina sportu, którą uprawiać mogą nie tylko super szczupłe panieFoto: Glow Images/East News

Ojczyzną tego stylu tańca wcale nie są Indie, a... Bliski Wschód. - W tym stylu tanecznym ważne jest izolowanie od siebie różnych partii naszego ciała. Na przykład poruszamy biodrami, unieruchamiając jednocześnie ramiona - tłumaczy Żylik i podkreśla, że można się go nauczyć właściwie w każdym wieku. - Najlepiej wychodzi to ludziom między 30., a 40. rokiem życia, bo mają oni największą świadomość swojego ciała. Ale trenują nawet ci po "pięćdziesiątce". I występują na scenach! - dodaje.

Boom na taniec brzucha rozpoczął się w Polsce kilka lat temu i trwa do dziś. I choć w naszym kraju jest to wśród mężczyzn wciąż mało popularny sport, na Zachodzie tańczy wielu przedstawicieli tej płci.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Katarzyna Żylik ze Szkoły tańca orientalnego "Perfecta"

Data emisji: 30.01.2015
Godzina emisji: 14.00

(kd/mc)

Czytaj także

Doping podczas meczów. Jak działają polscy kibice?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 12:00
Wuwuzele, trąbki, farbki, czapki - to asortyment prawdziwego kibica. Jak zorganizowane są "ekipy" fanów sportu i jak działają, by dopingować zawodników?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tai chi - odmładzająca "walka z cieniem"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 16:00
- Na filmach Tai Chi ćwiczą głównie starsi ludzie - mówi instruktorka Ewa Mechelewska. - Ale tak naprawdę to gimnastyka dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Taniec to nie wszystko - jak trenuje Ewa Szabatin?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 19:41
Kiedy tańczyła zawodowo, trenowała po kilka godzin dziennie. Gdy zwolniła tempo, jej waga przyspieszyła. Co projektantka Ewa Szabatin zrobiła, by wrócić do formy?
rozwiń zwiń