Tai chi - odmładzająca "walka z cieniem"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 16:00
- Na filmach Tai Chi ćwiczą głównie starsi ludzie - mówi instruktorka Ewa Mechelewska. - Ale tak naprawdę to gimnastyka dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie.
Audio
  • Dlaczego warto ćwiczyć tai chi? (Czwórka/Się mówi)
Tai Chi, określane czasem jako medytacja w ruchu, to chińska sztuka harmonijnych i delikatnych ćwiczeń, które zapewniają doskonałe zdrowie i redukują stres
Tai Chi, określane czasem jako medytacja w ruchu, to chińska sztuka harmonijnych i delikatnych ćwiczeń, które zapewniają doskonałe zdrowie i redukują stresFoto: Glow Images/East News

System gimnastyki zdrowotnej wywodzi się ze sztuki walki i oparty jest na zasadach chińskiej medycyny. W tai chi ruchy są harmonijne i łagodne, oddech jest spokojny, a umysł skoncentrowany.

- Tai chi zwiększa odporność organizmu, niweluje stres i ułatwia skupienie - zapewnia gość Czwórki. - Poprawa stanu zdrowia jest odczuwalna już po jednym treningu.

Rozmówczyni Piotra Firana podkreśla, że to gimnastyka dla każdego. - Nie powoduje przeciążeń, koryguje wady postawy i poprawia kondycję - mówi Ewa Mechelewska. - Można ćwiczyć samemu albo z przyjaciółmi. W domu i na łonie natury.

Ćwiczenia dla początkujących oraz szczegóły różnych poziomów treningu poznasz słuchając nagrania z audycji.

***

Nazwa audycji: Się mówi

Prowadziłł: Piotr Firan

Gość: instruktorka tai chi Ewa Mechelewska

Data emisji: 19.11.2014

Godzina emisji: 14.00

(kul/fbi)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kalistenika. Ćwiczenia, które warto znać

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 18:58
Kalistenika to trening fizyczny, polegający na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, takich jak "pompki", "mostki" czy "brzuszki". O tym, jak optymalnie trenować w ten sposób, w sobotnie popołudnie opowie propagator kalisteniki Szymon Żarczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doping podczas meczów. Jak działają polscy kibice?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 12:00
Wuwuzele, trąbki, farbki, czapki - to asortyment prawdziwego kibica. Jak zorganizowane są "ekipy" fanów sportu i jak działają, by dopingować zawodników?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnik - zawód przyszłości. Byliśmy na SGGW

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 07:40
- SGGW umożliwia studentom rozwój. Nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce. A dziś to podstawa – mówi Iza Kudlak ze studenckiego samorządu.
rozwiń zwiń