Reputacja w sieci. Jak zbudować życiową markę?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 10:00
Zła reputacja w sieci może zniszczyć życie młodego człowieka w realu. - Pamiętajmy, że publikowane tam treści zostaną z nami na zawsze - alarmują eksperci.
Audio
  • Jak budować swoją markę w internecie? (Czwórka/Się mówi)
  • Transparentne życie w sieci to niemalże gwarancja dużych kłopotów (Czwórka/Się mówi)
Licealiści uczestniczący w debacie Reputacja w sieci apelowali, żeby na internet patrzeć jako na środowisko szans, a nie złamanych złą reputacją karier
Licealiści uczestniczący w debacie "Reputacja w sieci" apelowali, żeby na internet patrzeć jako na środowisko szans, a nie złamanych złą reputacją karierFoto: Glow Images/East News

- Wysyłanie zdjęć nago jest bardzo niebezpieczne, a nastolatki nie zawsze zdają sobie z tego sprawę - mówi Zuzanna Polak z Safer Internet NASK. - Co więcej, badania pokazują, że zdecydowana większość osób po 25. roku życia żałuje tego, co umieściła w sieci w czasach licealnych lub gimnazjalnych.

Skoro młode pokolenie nie myśli przyszłościowo, co może im pomóc? Uczestnicy debaty w jednym z warszawskich liceów nie mają wątpliwości, że warto czasami spojrzeć na to, co wrzucamy do sieci oczami naszych rodziców albo potencjalnych pracodawców. Do tego ważne są: świadomość kreacji wirtualnego "ja" oraz ograniczenie ekshibicjonizmu w sieci.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzenie: Piotr Firan

Data emisji: 16.03.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/mg

Czytaj także

"Osiemnastka" - pierwsze tak ważne urodziny w życiu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 20:15
Każdy nastolatek z upragnieniem czeka chwili, kiedy będzie mógł kupić w sklepie coś, do czego wcześniej nie miał prawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie lewe ręce polskiego nastolatka

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 17:00
Polski nastolatek w sieci czuje się jak w domu. A w domu... Nie potrafi zrobić prania, wyprasować koszuli ani zaparzyć sobie herbaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogatszy - lepszy, biedniejszy - gorszy?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 16:01
Markowe spodnie, torebka z logo znanej firmy, nowy telefon - dla niektórych dzieci to sposób kreowania własnego wizerunku. Czy status finansowy sprawia, że czujemy się lepsi?
rozwiń zwiń