Tatuaże, kolczyki, różowe włosy i... szukanie pracy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 17:30
Jedni przekonują, że osoba o kontrowersyjnym wizerunku może mieć problem ze znalezieniem pracy, inni - że taka oryginalność to sposób na wyróżnienie się w tłumie kandydatów.
Audio
  • Czy ekstrawagancki wygląd przeszkadza przy szukaniu pracy? (Się mówi/Czwórka)
Kontrowersyjny wygląd może zniechęcić rekruterów w bankach czy urzędach, z kolei w agencji artystycznej może być atutem
Kontrowersyjny wygląd może zniechęcić rekruterów w bankach czy urzędach, z kolei w agencji artystycznej może być atutemFoto: Glow Images/East News

Jedni przekonują, że osoba o kontrowersyjnym wizerunku może mieć problem ze znalezieniem pracy, inni - że taka oryginalność to sposób na wyróżnienie się w tłumie kandydatów.

Z pewnością poziom akceptacji ekstrawaganckiego wyglądu zależy od branży. Okazuje się, że kolorowe włosy, kolczyki w nietypowych miejscach i tatuaże nie dziwią w agencji eventowej, ale budzą kontrowersje w... szpitalu.

Przekonał się o tym Wojciech Miller, który tworzy kalendarz pod tytułem "Akceptuję tatuaże w pracy": - Zgłosiło się do mnie już dwóch lekarzy, którym współpracownicy powiedzieli: "nie zrobisz kariery, bo masz tatuaże". Podobne słowa od swojej przełożonej usłyszała też pewna pielęgniarka - mówi.

W audycji gościmy także rekrutera Pawła Zdziecha, którego pytamy o to, jakie znaczenie ma wygląd podczas rozmowy kwalifikacyjnej i czy możemy zrazić do siebie rektureta, jeśli będziemy wyglądać... lepiej niż on.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Paweł Zdziech (rekruter w branży IT), Wojciech Miller (twórca kalendarza "Akceptuję tatuaże w pracy")

Data emisji: 18.09.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/mm

Czytaj także

Piękni ludzie szybciej znajdują pracę?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 14:30
Mówi się powszechnie, że liczy się wnętrze, wiedza i kompetencje, a w wygląd w pracy nie ma znaczenia. Czy to prawda?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szukasz pracy? Zadbaj o wygląd, ale bądź sobą!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 18:00
Nie trzeba być miss, żeby dostać pracę, chociaż warto prezentować się elegancko. My podpowiadamy, jak uniknąć ubraniowych wpadek podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szukasz pracy? Portal internetowy zrobi to za ciebie!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 16:20
Roznoszenie CV po siedzibach firm i rozsyłanie ich e-mailem to przeżytek. Dziś istnieją specjalne portale internetowe, które pośredniczą między pracownikami a pracodawcami.
rozwiń zwiń