Młodzi Polacy zakładają interaktywne biblioteki w Ghanie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 18:07
Rowery z bambusa to pomysł na biznes autorstwa Igora Pielasa. Teraz on i jego współpracownicy jadą do Ghany, by stworzyć tam interaktywne biblioteki.
Audio
  • Od rowerów z bambusa do interaktywnych bibliotek - pomysły na biznes (Się mówi/Czwórka)
Nowe, interaktywne biblioteki w Ghanie mają tam powstać po to, by wyrównać szanse uczniów i inwestować w ich lepszą przyszłość
Nowe, interaktywne biblioteki w Ghanie mają tam powstać po to, by wyrównać szanse uczniów i inwestować w ich lepszą przyszłość Foto: USAID Africa Bureau via Wikimedia Commons

Słuchaj także
wataha 1200.jpg
Wataha w podróży. Pies zmienia perspektywę człowieka

Wyprawa do Afryki początkowo miała odbyć się jedynie po to, by nakręcić film o wytwarzaniu bambusowych jednośladów. - Chcieliśmy jednak zrobić coś więcej - mówił w rozmowie z Czwórką Pielas. I przyznał, że chodzi o stworzenie trzech nowoczesnych, interaktywnych centrów wiedzy, a także wyposażenie ich w edukacyjne tablety. - Musieliśmy trochę poczekać, by pomysł ten mógł urosnąć do rangi projektu na biznes, odpowiedzialny społecznie - tłumaczyła Julia Saniewska.

W ich "bibliotekach" znajdą się nie tylko książki, ale także filmy wideo, prelekcje, wykłady prowadzone przez różnych specjalistów. W audycji pomysłodawcy projektu opowiadali, jak zamierzają rozwiązać problem braku internetu w szkołach w Ghanie i w jaki sposób można włączyć się do akcji.

***

Przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 9.11.2015

Godzina emisji: 14.00

Materiał wyemitowano w audycji "Się mówi"

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Moda na sport wśród młodych? "Brak im motywacji"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 15:37
- Pokolenie 30-latków zrozumiało, że ruch przekłada się na nasze zdrowie i jest on po prostu modny - tłumaczył trener Bartek Macek. Okazuje się, że młodsi wciąż jeszcze go nie doceniają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż życia: 26 krajów z okazji 26. urodzin!

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 18:20
Szczepan Ligęza swoje urodziny postanowił przeżyć w wyjątkowy sposób - zwiedzając w ciągu roku tyle państw, ile ma lat.
rozwiń zwiń