Stan wojenny. Młodzi Polacy chcą wiedzieć coraz więcej

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 17:40
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 wprowadzono w Polsce stan wojenny. W 34. rocznicę tych wydarzeń, sprawdzamy, co o historii wiedzą młodzi Polacy.
Audio
  • Z jednej strony kult PRL, z drugiej potrzeba rozliczenia się z przeszłością - w jaki sposób młodzi Polacy podchodzą do wydarzeń z grudnia 1981 roku (Się mówi/Czwórka)
Z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w ramach akcji Młodzi pamiętają odbywają się m. in. inscenizacje starć opozycji z oddziałami ZOMO
Z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w ramach akcji "Młodzi pamiętają" odbywają się m. in. inscenizacje starć opozycji z oddziałami ZOMO Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Serwis specjalny
solidarność 1200.jpg
Stan Wojenny

Niedziela bez "Teleranka", czołgi na ulicach i milicjanci ogrzewający się przy koksownikach - z tym najczęściej kojarzymy wprowadzenie stanu wojennego. - Młodzi coraz bardziej interesują się tym okresem, ale już nie pod kątem gadżetów z PRL tylko historii - mówi historyk Tomasz Krok.

Podobne spostrzeżenia ma Paweł Leszczyński ze Stowarzyszenia Studentów dla Rzeczpospolitej, który w audycji objaśnia ostatnie wyniki badań CBOS-u. Goście Czwórki tłumaczą także, dlaczego filmy Stanisława Barei nie zastąpią podręcznika historii.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Paweł Leszczyński (Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczpospolitej), Tomasz Krok (historyk)

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzi gotują - zupka chińska czy wykwintne danie?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 17:30
Programy kulinarne przyciągają rzesze telewidzów, książki kucharskie należą do bestsellerów, a w internecie królują blogi o jedzeniu. Czy młodzi podchwycili ten trend i masowo ruszyli do kuchni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastolatki bez hamulców. Co pokazują w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 15:40
Ostatnio internet obiegł filmik nagrany przez dwie nastolatki, które chwaliły się, że uprawiały seks z muzykami po koncercie w jednym z warszawskich klubów.
rozwiń zwiń