W świecie technologii - mózgi pełne danych

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 12:37
Z sieci korzysta niemal 1,5 mld ludzi. Ilość informacji, które otrzymujemy, jest gigantyczna. Co stanie się, gdy przeładujemy nasze mózgi danymi?
Jaki wpływ mają nowe technologie na nasze mózgi?
Jaki wpływ mają nowe technologie na nasze mózgi?Foto: Glow Images/East News

W drodze do szkoły, na uczelni w trakcie wykładów czy w pracy siedząc przed komputerem - niemal wszędzie używamy komórek, tabletów czy innych technologicznych gadżetów. Chcemy być na bieżąco, przeglądamy różne portale społecznościowe, gramy w gry stojąc w korku czy odpisujemy na zaległe wiadomości. Jesteśmy "Pokoleniem ekranów".

Jak nasze mózgi reagują na gigantyczną ilość danych, które każemy im przyswajać każdego dnia? Gościem Czwórki będzie Jakub Spyra, trener z zakresu kontroli stresu bojowego i stresu traumatycznego w zawodach ekstremalnych, który podpowie, jak selekcjonować informacje i jak nie zwariować w ich zalewie.

W okolicach zimowych ferii porozmawiamy także o tym, jak przygotować się do wycieczki w góry, by wyprawa była udana, ale jednocześnie bezpieczna. Zaprosimy Was także na wyjątkowy Kiermasz Nietrafionych Prezentów, podczas którego pozbyć się będziecie mogli rzeczy, które znaleźliście pod choinką, a które nie przypadły Wam do gustu.

***

Na "Się mówi" zapraszamy we wtorek (12.01) w godz. 14.00-16.00. Audycję prowadzi Piotr Firan.

kd/pj

Czytaj także

Przez skalpel do szczęścia? Moda na operacje plastyczne

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 22:22
Większy biust, nowe usta, a nawet wypełnianie sobie pupy implantami - zmienianie urody jest coraz bardziej popularne. Również do Polski dotarła ta moda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Analizator krwi - wynalazek Polaków ratuje życie?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:25
Analizator krwi, czyli "Blood Analizer" to wynalazek, dzięki któremu możliwe będzie wstępne określanie grupy krwi w jak najkrótszym czasie. Cel? Ratowanie ludzkiego życia.
rozwiń zwiń