X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słuchaj, rozmawiaj, stawiaj granice. Wychowuj!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 16:45
Powiedzenie "dzieci i ryby głosu nie mają" już dawno odeszło do lamusa. Od lat najmłodsi podkreślają, jak bardzo ważne jest dla nich prawo do wyrażania własnego zdania. A dorośli coraz częściej je respektują.
Audio
  • O ważnym głosie dziecka i bardzo istotnym czasie na jego wysłuchanie i rozmowę z nim mówią Czwórkowi eksperci (Się mówi/Czwórka)
Czas na rozmowę i słuchanie dzieci jest bardzo istotny
Czas na rozmowę i słuchanie dzieci jest bardzo istotny Foto: Glow Image/East News

Do własnego zdania prawo ma każdy człowiek i duży i mały. Każdemu z nas gwarantują to przepisy prawne. Marek Michalak (RPD) zwraca szczególną uwagę na prawa dzieci, które już dziś są obywatelami.

- Dziecko już w wieku 2 lat pokazuje własne zdanie - wtedy mówi "nie" - wyjaśnia Leon Ciechanowski z Uniwersytetu SWPS.

Ewa Krawczyńska, psycholog, podkreśla, że ignorowanie zdania dziecka jest niedopuszczalne. - Zdanie dziecka musi być wysłuchane, choć może być przez rodzica zweryfikowane - mówi. Niezwykle istotne jest stworzenie przestrzeni do dyskusji i niepopadanie w skrajności w którąkolwiek ze stron (zbyt duży sprzeciw lub uległość).

Czwórkowi eksperci podpowiadają, jak poradzić sobie z rodzicielską bezradnością, jak stawiać dzieciom granice, których potrzebują, jak wspierać indywidualności, ale i uczyć krytycznego stosunku do siebie samego. Niełatwe, a jednak możliwe.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Marek Michalak (Rzecznik Praw Dziecka), Ewa Krawczyńska (psycholog, Poradnia Psychologiczna Evater), Leon Ciechanowski (psycholog, Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 28.01.2016

Godzina emisji: 14.00

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie chcemy mieć dzieci" - czego boją się Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 19:30
Młode kobiety boją się, że posiadanie potomstwa łączy się z wyrzeczeniami, złamaniem kariery, a ciąża z otyłością i wypadaniem włosów. Co jeszcze "odstrasza" je od dzieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodziny patchworkowe. Jak naprawić nienaprawialne?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 15:45
Ślub, dzieci, rozwód i podział majątku, a potem kolejny ślub i kolejne dzieci. To scenariusz, dzięki któremu tworzą się rodziny patchworkowe, czyli "posklejane" z kilku innych rodzin.
rozwiń zwiń