Miłość w czasach nowych technologii

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 18:35
- Restauracje, w których każdy gość musi odłożyć swój telefon do specjalnego pudełka, żeby skupić się na rozmowie, stają się coraz bardziej popularne - mówi dr Leszek Bukowski.
Audio
  • Eksperci o nowych technologiach, które zastępują tradycyjny kontakt z ludźmi (Się mówi/Czwórka)
Współcześnie wiele par zamiast patrzeć sobie w oczy, wpatruje się w monitory...
Współcześnie wiele par zamiast patrzeć sobie w oczy, wpatruje się w monitory...Foto: Glow Images/East News

Nigdy wcześniej w historii ludzkości technologia nie rozwijała się tak szybko, nigdy nie obejmowała też tak szerokich grup wiekowych i społecznych. - Pokolenie, które teraz się rodzi, podchodząc do okna, próbuje rozszerzać szybę, tak jak na tablecie - zauważa Michał Bielicki z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W związku z tym pojawiają się problemy z bezpośrednią komunikacją. - Jestem fanatykiem technologii internetowych. Ale te technologie mają w sobie siłę wciągania nas, łatwo można się po prostu zapomnieć - podkreśla dr Leszek Bukowski z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych - Z żoną i córkami robimy sobie weekendy, podczas których wyłączamy telefony i nie korzystamy z internetu - dodaje.

Goście Czwórki mówią też o najbardziej zaawansowanych aplikacjach randkowych, wynalazkach, których powstanie przewiduje Mark Zuckerberg, otwieraniu wiejskich i małomiasteczkowych społeczności na świat internetu oraz o chińskiej aplikacji, przez którą można załatwić... w zasadzie wszystko.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Michał Bielicki (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego), dr Leszek Bukowski (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych)

Data emisji: 14.04.2016

Godzina emisji: 14.00

mg/mc

Czytaj także

Telefon zaufania. Gdzie młodzi szukają pomocy?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 18:20
- Informacji szukają w internecie, ale po pomoc zgłaszają się do specjalistów - mówi Katarzyna Łukasiuk, konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miłość w sieci. Czy randki on-line nas psują?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 15:55
Coraz szybciej rośnie popularność aplikacji randkowych. - Potraktujmy je jako środek, a nie cel sam w sobie - apeluje ekspert serwisów randkowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak się rozstać w dobie mediów społecznościowych?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 17:35
Kiedyś po rozstaniu wystarczyło wyrzucić wspólne zdjęcia, schować prezenty od byłego partnera i wykasować jego numer, by szybko pozbyć się bolesnych wspomnień. Dziś nie jest to już takie proste.
rozwiń zwiń