"Zaczytani". Anna Dereszowska zbiera książki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 18:46
Zaczyna się wielka zbiórka książek dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Zaczytani.org, dzięki której powstanie Biblioteka Małego Pacjenta.
Audio
  • O akcji "Zaczytani" opowiada m.in. aktorka Anna Dereszowska (Się mówi/Czwórka)
Ambasadorka Wielkiej Zbiórki, aktorka Anna Dereszowska. Książki zebrane podczas II edycji Wielkiej Zbiórki Książek utworzą biblioteki dla małych pacjentów szpitali, hospicjów oraz wychowanków domów dziecka.
Ambasadorka Wielkiej Zbiórki, aktorka Anna Dereszowska. Książki zebrane podczas II edycji Wielkiej Zbiórki Książek utworzą biblioteki dla małych pacjentów szpitali, hospicjów oraz wychowanków domów dziecka. Foto: PAP/Leszek Szymański

Ambasadorką kampanii została aktorka, a prywatnie matka dwójki maluchów, Anna Dereszowska. - Pobyt w szpitalu nie jest wesołym czasem dla dzieci, a książka daje możliwość ucieczki myślami od trudnych i smutnych zazwyczaj chwil - mówiła w rozmowie z Czwórką.

W tym roku akcja odbędzie się w pięciu największych miastach w Polsce i potrwa do 22 maja. Czwórka rozmawiała także z m.in. Agnieszką Pawlak, prezes Fundacji Zaczytani.org, która opowiedziała o historii kampanii, a także z Izabelą Marcewicz-Jędrysik, dyrektorką jednego z warszawskich szpitali dla dzieci.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Data emisji: 25.04.2016

Godzina emisji: 15.30

kd/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A ty ile poświęcisz, by przestać być sobą?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 17:00
18-letni Karol z Kalisza pociął sobie twarz, by upodobnić się do Popka z Gangu Albanii. - Zmienianie się na siłę to droga donikąd, taka sława szybko przemija - mówi artysta Robert Kuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda na sport wśród młodych? "Brak im motywacji"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 15:37
- Pokolenie 30-latków zrozumiało, że ruch przekłada się na nasze zdrowie i jest on po prostu modny - tłumaczył trener Bartek Macek. Okazuje się, że młodsi wciąż jeszcze go nie doceniają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie chcemy mieć dzieci" - czego boją się Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 19:30
Młode kobiety boją się, że posiadanie potomstwa łączy się z wyrzeczeniami, złamaniem kariery, a ciąża z otyłością i wypadaniem włosów. Co jeszcze "odstrasza" je od dzieci?
rozwiń zwiń