Wspinaczka drzewna. Pasja, która jest sposobem na życie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 18:49
Wiele osób w dzieciństwie wchodziło na drzewa dla zabawy. Okazuje się, że z popularnego dziecięcego hobby można uczynić zawód.
Audio
  • Jak zacząć wspinać się profesjonalnie i czy każdy może z wspinaczkowego hobby uczynić sposób na życie? (Się mówi/Czwórka)
Wspinaczki drzewnej uczyć się można na specjalnych kursach. O tym, jak i gdzie zacząć - mówimy w Czwórce
Wspinaczki drzewnej uczyć się można na specjalnych kursach. O tym, jak i gdzie zacząć - mówimy w CzwórceFoto: Glow Images/East News

Zobacz także
drzewo dzieci 1200.jpg
Wejdź na drzewo, śpij i śnij, albo lecz je

- Na co dzień jesteśmy arborystami, wchodzimy na drzewa po to, by m.in. obcinać gałęzie zagrażające bezpieczeństwu ludzi bądź te, które są suche - opowiadał w rozmowie z Czwórką Michał Wiśniewski z organizacji "Misja: Drzewa". Przekonywał jednak, że wspinaczka może stać się pasją na całe życie, a on sam nierzadko na drzewach… nocuje.

Jak to robi i dlaczego warto czasem - nawet rekreacyjnie - wspiąć się na drzewo? O tym w Czwórkowym materiale Anny Hardej.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Anna Hardej

Data emisji: 21.06.2016

Godzina emisji: 15.30

kd/mg

Czytaj także

Nie wyrzucaj, tylko zasadź. Jeden papierowy kubek - jedno drzewo

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 10:20
Tylko w Stanach Zjednoczonych rocznie wyrzuca się niemal 150 miliardów papierowych kubków po kawie. Wkrótce można będzie użyć większości z nich w lepszy sposób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak prądu. Czy grozi nam black out?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 17:51
- W polskich warunkach black out, czyli okresowe wyłączenie prądu, jest nieunikniony - ostrzegał w Czwórce Sławek Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bociany w Polsce. Czego nie wiesz o tych ptakach?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 19:13
Bociany - czy naprawdę zjadają żaby i przynoszą dzieci? Z mitami dotyczącymi tych pięknych ptaków rozprawialiśmy się w Dzień Bociana Białego w Czwórce.
rozwiń zwiń